fbpx

Na Liptove zažila matka s dcérou poriadny šok. Pri dome stretli medveďa požierajúceho ovcu

Reklama
Na snímke medveď trhajúci ovcu. Zdroj: reprofoto/noviny.sk

Situáciu, akú pred pár dňami zažila pani Katarína z Jamníka na Liptove, si vie predstaviť len málokto. Vyrušila medveďa, ktorý za bieleho dňa zaútočil na ovcu neďaleko jej domu. Strach nemala ani tak o seba, ale o svoju trojročnú dcérku, ktorú pevne držala za ruku.

Pani Katarína nakrútila video až po tom, čo bola so svojou dcérkou v bezpečí. Celý incident sa odohral pri potôčiku, asi 15 metrov od jej domu. Popoludní sa tam vybrala s malou dcérkou hádzať kamienky. „Iba zrazu pozerám, že v potoku niečo biele, ešte hovorím dcérke, že Anička, pozri, to je susedov pes,“ spomína Katarína pre TV JOJ.

Nebolo to však šteniatko, ale ovca z blízkeho salaša, ktorá ešte žila. Až keď sa pani Katarína prizrela bližšie, všimla si medveďa, ktorý ovcu dotiahol do potoka. Napriek šoku nestratila duchaprítomnosť. V tej chvíli boli s dcérkou od medveďa vzdialené len asi tri metre. „Hneď som malú chytila. Úplne som bola taká, že musím zachovať kľud a ja som naozaj s kľudom prehodila tú malú cez plot mame. Lebo som si povedala, že keby som začala utekať, alebo kričať, ktovie ako by to dopadlo,“ popísala Katarína.

Medveď trhal ovcu v potoku viac ako hodinu. Pani Katarína s rodinou ho pozorovala z bezpečia terasy, odkiaľ privolali aj zásahový tím.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie