fbpx

Na ministra Tarabu podali trestné oznámenie za status o herečke Zuzane Fialovej

Reklama
Na snímke podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba a herečka Zuzana Fialová. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák, FACEBOOK/Zuzka Fialová

Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv podala v utorok ráno na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na ministra životného prostredia Tomáša Tarabu. Minister opäť útočil cez sociálne siete, kde tentokrát sa terčom útokov stala slovenská herečka Zuzana Fialová. 

Minister na svojom profile v sobotu kritizoval RTVS za to, že jej počas veľkonočných sviatkov poskytla priestor. Herečky sa po online útokoch mimo iných zastala prezidentka Zuzana Čaputová.

„Ak budete verní tradíciám, ku kresťanstvu, toto s vami budú robiť. Budú vám chcieť zavrieť ústa,“ reaguje na trestné oznámenie mimovládnej organizácie minister Taraba a vyzval k účasti na druhom kole prezidentských volieb.

Prezidentke, ktorá sa cez status zastala herečky Fialovej, odkázal, nech sa ospravedlňuje akurát za seba, že nechala ľudí bez akejkoľvek pomoci počas pandémie,„regulérne podviedla ľudí“ pri úradníckej vláde a pošliapava po ich slobode. „Na Zuzana Fialovú som nepovedal nič iné, len že RTVS by mala počas Veľkej noci venovať väčší priestor kresťanským sviatkom ako Zuzane Fialovej,“ dodal.

„Člen vlády sa na sociálnej sieti dopustil verbálneho útoku a ponižujúcim spôsobom sa vyjadroval o známej herečke. Nepochybne preto, že sa netají svojimi politickými názormi, ktoré sú opačné ako tie ministrove. Odsudzujeme vyjadrenia Tomáša Tarabu a aj spôsob, akým ich formuloval, a vyjadrujeme solidaritu so Zuzanou Fialovou. Člen vlády, ktorý získal mandát v demokratických voľbách, by nemal svoje postavenie zneužívať na šírenie nenávisti. Nie je ministrom len svojich voličov a voličiek, ale všetkých občanov a občianky a podľa toho by sa mal správať,” uviedol riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie