fbpx

Streľba na škole vo Fínsku: Na mieste je niekoľko zranených, jedno dieťa zomrelo (aktualizované)

Reklama
Policajti v škole Viertola vo fínskom meste Vantaa. Zdroj: X/Shanghai Daily

Pri streľbe na škole vo fínskom meste Vantaa, ktoré leží neďaleko hlavného mesta Helsinki, utrpeli zranenia tri deti. Jeden žiak zomrel a ďalší dvaja utrpeli vážne zranenia. Polícia uviedla, že zadržali podozrivého. Má ním byť iba 12-ročný študent.

„Policajti sú na mieste a incident vyšetrujú. Okoloidúcich sme požiadali, aby sa tejto oblasti vyhli,“ uviedla polícia vo vyhlásení. Zranení boli prevezení do nemocnice.

K streľbe došlo v škole Viertola vo Vantaa, na predmestí hlavného mesta Helsinki, ktorá má podľa miestnej samosprávy približne 800 žiakov od prvého do deviateho ročníka a má okolo 90 zamestnancov.

Podľa spresnených informácií je páchateľom dieťa, zranení sú traja školáci. „Bezprostredné nebezpečenstvo bolo zažehnané,“ uviedla pre agentúru Reuters riaditeľka školy Sari Laasila, ktorá incident odmietla ďalej komentovať.

Očitá svedkyňa denníku Iltahlehti povedala, že okolo deviatej hodiny počula výstrel. „Ozval sa hrozný krik a niekoľko detí prebehlo cez dvor,“ povedala.

Očitý svedok, ktorého oslovil Iltalehti, svedčil o zatknutí o desiatej hodine ráno, asi hodinu po tom, čo tiesňové centrum prijalo hovor o streľbe. Smeroval ku golfovému ihrisku, keď si všimol, že polícia zatkla chlapca, ktorý „vyzeral ako malý chlapec“. Svedok nevidel, či policajti položili zatknutú osobu na zem, alebo chlapec si ľahol na zem na príkaz.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie