fbpx

Od tragédie ich delilo málo. Mohutný strom zničil autá v centre Levíc

Reklama
V centre Levíc padol na zaparkované autá strom. Zdroj: FACEBOOK/Dopravný servis - Okres Levice a okolie/Balážová Barbara

Pád stromu na frekventovanej ulici v centre mesta Levičanom znepríjemnil život. 70-ročný pagaštan padol a zničil štyri autá. Len pár minút pred udalosťou vystúpila z jedného z áut jeho vodička.

Mesto si pred tromi rokmi objednalo revíziu drevín. Reagovalo tak na udalosť, keď sa na Ulici Červenej armády odlomil gaštan a dopadol na cestu pred prichádzajúci autobus. Odborná firma v ostatných troch rokoch skontrolovala vyše 150 stromov. Viaceré ošetrili, niektoré museli odstrániť. Do Levíc, konkrétne do parku, ju zavolajú znova. Pre podobné udalosti, ako bola táto, má mesto uzatvorenú poistku, informuje portál mylevice.sme.sk.

„Bol to strašný rachot, keď strom padol,“ opísala pani, ktorá sa ráno prizerala na dianie na Štúrovej ulici. Boli tu mestskí a štátni policajti, hasiči aj firma s technikou. Mohutné konáre sa pokúšali dostať zo striech áut, ktoré boli privalené. Ďalšie vozidlá preparkovali.

V tesnom okolí je banka, trhovisko, autobusová zastávka MHD a obchodné prevádzky. Do jednej z nich vošla vodička, ktorá zaparkovala auto na platenom parkovisku oproti pekárni. V obchode počuli buchot. Žena mala šťastie, že v tej chvíli nebola v blízkosti auta, ale čakala v rade. Kmeň stromu zdemoloval Hyundai, na ktorom prišla. Konáre poškodili aj vedľajší Opel.

Ako opísali hasiči, gaštan spadol na štyri autá. „Cesta bola neprejazdná v celej jej šírke. Premávku riadila a vozidlá odkláňala mestská polícia,“ povedala Michaela Gundová, hovorkyňa krajských hasičov.

Ďalšie auto mal majiteľ zaparkované pár metrov od svojho obchodu. Pár minút pred incidentom sa pritom pohyboval pri aute, keď doňho nakladal debničku s vecami. Našťastie sa v kritickom momente nikto nenachádzal v dosahu padajúceho stromu, píšu tvnoviny.sk.

Tisícové škody

Na aute má až 21-tisícovú škodu, je takpovediac „na totálku“. Zničené sú aj ďalšie tri. Ich majitelia veria, že mesto ich čím skôr odškodní. Radnica im už dala prísľub.

Ľudia sa ale pýtajú, ako je možné, že spadol strom, ktorý rovnako ako všetky ďalšie v meste pred dvomi rokmi kontrolovali.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie