fbpx

Na Ukrajine v aute vybuchla bomba, zabila Rusmi dosadeného predstaviteľa

Reklama
Nastražená bomba v aute zabila Rusom dosadeného predstaviteľa v okupovanom meste Starobiľsk. Zdroj: X/FLASH

Bomba umiestnená vo vozidle zabila v pondelok v Ruskom kontrolovanej časti východu Ukrajiny predstaviteľa okupačnej správy. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovala agentúra AFP. 

Vozidlo v meste Starobiľsk

Vo vozidle v meste Starobiľsk v Luhanskej oblasti explodovalo popoludní „neznáme zariadenie“, uviedla miestna pobočka ruského Vyšetrovacieho výboru. Zabitým je podľa nej zástupca riaditeľa štátneho centra služieb pre vzdelávacie organizácie samozvanej Luhanskej ľudovej republiky.

Výbor zverejnil fotografiu vozidla typu SUV po výbuchu a doplnil, že vyšetruje tento „teroristický čin“.Vedúci mestskej správy Vladimir Černev oznámil, že obeťou je regionálny predstaviteľ Valerij Čajka. Obyvateľov vyzval, aby boli pozorní a hlásili podozrivú aktivitu úradom.

Luhanská oblasť je jednou zo štyroch oblastí na východe Ukrajiny, ktorých anexiu Rusko oznámilo v roku 2022. Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022 zomrelo pri útokoch na okupovanom území viacero Moskvou dosadených predstaviteľov, dodáva AFP.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie