fbpx

VIDEO a FOTO: Ľudia sú v šoku. Po extrémnych teplotách opäť sneží

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FREEPIK/wirestock

Slovensko si posledné dni užívalo extrémne teplé počasie a dokonca sa meteorológom podarilo zaznamenať teplotu vyššiu ako 25 stupňov Celzia. Po týchto horúčavách však ľudia ostali v šoku. Na niektorých miestach práve teraz sneží.

To, o čom si mnohí mysleli, že už nie je možné, sa stalo realitou. Ľudia si celý víkend užívali vysoké teploty a to vďaka teplému vzduchu, ktorý prechádzal cez našu krajinu. Dokonca sa meteorológom podarilo zaznamenať viac ako 25 stupňov Celzia na stanici Leles. Práve v sobotu 30. marca sme tak zaznamenali prvý letný deň.

„Ide o veľmi skorý výskyt takto vysokého maxima teploty na našom území. Naposledy sme podobne skorý výskyt letného dňa zaznamenali v roku 2021, a to 1. apríla. V minulom roku sme na prvý letný deň čakali až do druhej polovice mája. Naposledy bol u nás letný deň v marci v roku 1989,“ zhodnotil Slovenský hydrometeorlogický ústav.

Peknému počasie sme sa však netešili dlho. Už dnes totiž niektorých obyvateľov prekvapil pohľad z okien. Vo viacerých častiach Slovenska sneží. „Ráno som sa zobudila a ostala som v šoku, keď som videla ako sneží. Síce u nás sa hneď sneh roztápa, ale aj tak je vonku zime,“ poznamenala pre topky.sk obyvateľka Oravy.

Husto však sneží aj na horskom priechode Čertovice, kde sneh výrazne komplikuje dopravu. „Čertovica. 1stupeň. Sneží,“ poznamenal Marek a zverejnil fotografie úplne zasneženej cesty.

Výrazne sneží aj v Ružomberku.

Výrazne sa ochladilo

Do našej oblasti prúdi chladnejší vzduch. Prevažne oblačno, miestami prehánky. Teploty 12 až 17 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 9 až 6 a najvyššie denné 14 až 17 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno, prehánky, najnižšie ranné teploty 8 až 3 a najvyššie denné 12 až 16 stupňov C.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie