fbpx

Na poste riaditeľky nevydržala ani tri mesiace. Bibiana hľadá nové vedenie

Reklama
Na snímke ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS) pred 31. rokovaním vlády SR 8. mája 2024 v Bratislave. (Zdroj: FOTO TASR/Dano Veselský)

Ministerstvo kultúry hľadá nového riaditeľa Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana, nominantka ministerky kultúry na svojom poste nevydržala ani tri mesiace.

Ministerstvo kultúry zverejnilo dnes, 19. júna na portáli Profesia.sk inzerát s pracovnou ponukou nového riaditeľa Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana. Ministerstvo ponúka novému riaditeľovi 1 179,5 eura za mesiac.

Riaditeľku Petru Flach, ktorá v súčasnosti funkciu riaditeľky zastupuje, vymenovala v marci 2024 ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

Prechádzajúcu riaditeľku Zuzanu Liptákovú prepustila bez udania dôvodu. „V prípade Bibiany využila ministerka zákonnú možnosť odvolania bez udania dôvodu,“ skonštatovala Petra Bačinská, riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry (MK) SR.

Petra Flach je ekonómkou a s kultúrou ani so vzdelávaním nemala skúsenosti. Podľa svojho profilu na sociálnej sieti žije v Kittsee, rovnako ako Šimkovičová, ktorej kroky na ministerstve kultúry od začiatku vyvolávajú nevôľu a nesúhlas väčšiny kultúrnej obce aj verejnosti.

Zdá sa však, že ani kolegiálne vzťahy s vedením ministerstva v tomto prípade nepomohli a nekompetentnosť Petry Flach sa prejavila v plnej miere, pretože vydržala na svojej pozícii necelé tri mesiace.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie