fbpx

Tragédia pri lete z Egypta. Pilot pri riadení lietadla zomrel

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/Andrew Palmer, JC Gellidon

V tragédiu sa premenil let z Egypta do Taifu v Saudskej Arábii. Počas neho sa totiž cestujúci dozvedeli, že kapitán lietadla zomrel. Riadenie tak musel prevziať druhý pilot, ktorý núdzovo pristál na letisku v Džidde.

Veľmi nepríjemný zážitok za sebou majú cestujúci spoločnosti Nesma Airlines, ktorí v pondelok leteli z egyptskej Káhiry do Taifu v Saudskej Arábii. Uprostred letu totiž počuli hlásenie, v ktorom sa dozvedeli, že ich pilot zomrel.

„Ospravedlňujeme sa za odklonenie letu na letisko Kráľa Abda al-Azíze v Džidde. Je to kvôli smrti pilota Hassana, môjho brata a priateľa,“ oznámil druhý pilot cestujúcim, ktorých nečakané hlásenie poriadne vydesilo.

Hoci presnú príčinu smrti pilota úrady neuviedli, podľa egyptských médií zomrel v dôsledku „náhlej zdravotnej príhody“. Zdravotné problémy ho ale mali trápiť už dlhší čas.

Ďalšia tragédia sa odohrala len o pár dní skôr počas letu z Joplinu v Missouri do Chicaga. Osemročné dievča na palube „prestalo reagovať“, a pilot tak začal núdzové pristátie. Ani to ale nezabránilo najhoršiemu a dievča neskôr v nemocnici zomrelo.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie