fbpx

Na Slovensku končí obľúbená televízna stanica. O prácu príde väčšina zamestnancov

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: pixabay.com)

Obľúbená televízia Košičanov náhle končí. Ostávajú jej posledné dni fungovania a o prácu tak príde väčšina jej zamestnancov. Po šiestich rokoch ju tak nadobro vypnú. Informuje o tom portál Korzár.

Televízna stanica Košíc TelKE náhle končí. V júni si ju už v televízii nenaladíte, a tak má pred sebou už len posledné dni. Ide o následok šetriacich opatrení a rozpočtového provizória východnej metropoly.

Košice sa už dlhšie pasujú s finančnými problémami. V polovici mája zastupiteľstvo schválilo rozpočet, primátor Jaroslav Polaček ho však pravdepodobne nepodpíše, ako sám naznačil.

Poslanci nepodporili návrh vedenia radnice o rozpočte. Schválili však pozmeňováky časti poslancov. Tie predniesol šéf finančnej komisie Roman Matoušek.

Televízia vysielala šesť rokov

Televíziu spustilo bývalé vedenie mesta spolu s Martinom Petruškom. Zameriavala sa na spravodajstvo a publicistiku z Košíc a okolia.

Dostupná bola v sieti Antik Telecom pre desaťtisíce Košičanov, no siahala aj ďalej na Slovensku. TelKE patrí pod mestský podnik Košické kultúrne centrá – K 13.

V televízii pracovalo desať zamestnancov na trvalý pracovný pomer a končia siedmi. V kultúrnom centre K 13 ostávajú pracovať zvyšní traja.

„O zrušení vysielania TelKE sme sa v súčinnosti s vedením mesta rozhodli na základe balíka úsporných opatrení po informácii o znížení príspevku od zriaďovateľa,“ priblížil Korzáru šéf K 13 Martin Dani.

Finančne okresajú aj ZOO či radnicu

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie