fbpx

Najhoršie sa umiestnil Matovič. TOTO sú najdôveryhodnejší politici (prieskum)

Reklama
Na snímke zľava novozvolený prezident SR Peter Pellegrini a bývalá prezidentka SR Zuzana Čaputová počas vyhlásenia k atentátu na premiéra SR Roberta Fica (Smer-SD) v Bratislave 16. mája 2024. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Komu Slováci najviac z politikov dôverujú, a komu naopak, čo najmenej? Máme odpovede! Vychádzajú z najnovšieho prieskumu agentúry AKO pre TV JOJ.

​​Agentúra AKO robila telefonický prieskum na vzorke tisíc ľudí starších ako 18 rokov v dňoch 11. – 18. júna 2024. Respondenti neboli oboznámení s tým, kto je zadávateľ prieskumu.

Z prieskumu vyplýva, že Zuzana Čaputová odišla z prezidentskej funkcie, ako najdôveryhodnejšia z jedenástich vybraných slovenských politikov.

Prieskum sa konal v čase, keď Zuzanu Čaputovú vo funkcii striedal Peter Pellgrini. Zuzanu Čaputovú považovalo za dôveryhodnú takmer šesť z desiatich Slovákov. Dôveruje jej až 58,8 percenta opýtaných. Len o málo horšie skončil jej nástupca. Novému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu verí 57,8 percenta opýtaných.

Po nich nasleduje výrazný prepad. Tretí skončil premiér Robert Fico, ktorému verí 45,4 percenta ľudí. Zhodne 38,6 percenta dostali minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SSD) a šéf opozičného KDH Milan Majerský. O málo horšie skončil minister vnútra a šéf strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok so ziskom 38,5 percenta.

Lídrovi PS Michalovi Šimečkovi verí 35,7 percenta. Nasleduje predseda SaS Branislav Gröhling s 32,5 percentami a poverený predseda parlamentu Peter Žiga (Hlas-SD), ktorému verí rovných 30 percent opýtaných. Na chvoste je šéf SNS Andrej Danko s dôveryhodnosťou na úrovni 19,6 percenta a  zoznam uzatvára líder hnutia Slovensko Igor Matovič s 15,7 percentami.

Výsledky z prieskumu. Zdroj: agentúra AKO pre TV JOJ
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie