fbpx

Najpodivnejší poslanci EP. Medzi nimi figuruje aj Mazurek, označili ho za „usmievavého rasistu“

Reklama
Diana Șoșoacă — obľúbená rumunská politička Ruska (vľavo) a Milan Mazurek (vpravo). Zdroj: Reprofoto/Politico.eu,FB/Milan Mazurek

Na vytvorenie politického zoskupenia v Európskom parlamente potrebujete 23 poslancov Európskeho parlamentu zo siedmich rôznych krajín. Ktorí sú najdivokejší, najbláznivejší alebo úplne najpodivnejší poslanci EP? To zhodnotil portál Politico v špeciálnom zozname.

Patrí medzi nich cyperská hviezda YouTube, protikorupčný spevák z Bulharska, grécky mäsiar, ktorého takmer nikto nevidel, a bývalý pretekár obvinený z Hitlerovho pozdravu.

Chovateľka dobytka

Galato Alexandraki. Zdroj: Protothema.gr

Galato Alexandraki  je chovateľka dobytka na dôchodku, ktorá prevádzkuje mäsiarstvo v Alexandroupolise v severnom Grécku. Na internete nie sú žiadne jej fotografie. Miestne je však natoľko známa, že neviedla kampaň ani neposkytla rozhovor – a napriek tomu získala kreslo pre nacionalistickú stranu Grécke riešenie, ktorá sa umiestnila na druhom mieste po Novej demokracii pridruženej k EPP. Či zasadne do kresla, zatiaľ nepovedala.

Mazurekov úsmev v Osvienčime

Milan Mazurek. Zdroj: Reprofoto/Politico.eu

Na zozname neobyčajných europoslancov sa ocitol člen politického hnutia Republika Milan Mazurek.

Autori rebríčka o ňom píšu ako o krajne pravicovom Slovákovi, ktorý bol odsúdený za rasistické poznámky o Rómoch. Prezývku si podľa portálu vyslúžil preto, že „sa usmieval pri návšteve tábora smrti v Osvienčime.“

Portál ho pomenoval ako „usmievavého rasistu“ a venoval mu plný počet bodov.

Hajlujúci český motorista

Filip Turek. Zdroj: Politico.eu

Zastúpenie má aj Česko, a to vďaka bývalému pretekárovi Filipovi Turkovi. Krátko pred eurovoľbami unikli jeho fotografie s neonacistickou symbolikou, ale Turek napriek tomu získal vyše 150-tisíc preferenčných hlasov.

V zozname dostal prezývku „jednosmerná myseľ“. Turek svoju lásku k autám posunul na úplne novú úroveň. Jeho strana, aliancia českej strany Přísaha a Motoristů sobě, chce zastaviť zavedenie eura v Českej republike a viedla kampaň proti imigrácii a Zelenej dohode.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie