fbpx

Nechcela už ďalej žiť s depresiou. Mladá žena podstúpila eutanáziu

Reklama
Zoraya ter Beek ukončí svoj život eutanáziou. Zdroj: FB/ Zoraya ter Beek

Mladá žena trpela ťažkými depresiami a hraničnou poruchou osobnosti. Lekári jej oznámili, že nemala žiadnu nádej na zlepšenie svojho stavu, informuje Daily Mail.

Fyzicky zdravá Holanďanka zomrela na eutanáziu krátko po dovŕšení 29 rokov, pretože nechcela žiť s depresiou a úzkosťou. O príbehu mladej Holanďanky sme pred časom informovali.

Zoraya ter Beek, ktorá tiež trpela traumou  a hraničnou poruchou osobnosti, sa rozhodla, že chce zomrieť po tom, čo viac ako desať rokov zápasila s problémami duševného zdravia, pričom tvrdila, že jej žiadna liečba nepomohla.

Zomrela o 13.25 h miestneho času 22. mája – 20 dní po svojich narodeninách – s pomocou Centra expertízy eutanázie, ako sa uvádza v blogovom príspevku zdieľanom jej priateľom.

V tweete zdieľanom ďalším priateľom menom Martin sa uvádza, že Beek zomrela „ľudsky“.

Ľuďom, ktorí zomrú eutanáziou, sa zvyčajne podáva barbiturátový roztok, ktorý im zastaví srdce, hoci spôsob Beekovej smrti nebol známy.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie