„Žiadna písomná právna analýza MF SR v tejto veci neexistuje,“ tvrdí rezort financií. K prebiehajúcemu súdnemu konaniu nemá záujem sa vyjadrovať.
Úrad podpredsedníčky vlády SR pripomína, že pokiaľ Súdny dvor EÚ v prejudiciálnom konaní nerozhodne, nebude vo veci pojednávať a ani rozhodnutie vydávať oprávnený slovenský súd – v tomto prípade Mestský súd Bratislava III. „Dovoľujeme si uviesť, že právna argumentácia štátu v prebiehajúcich sporoch bola podporená aj právnymi stanoviskami ďalších dvoch relevantných nezávislých autorít v rámci samotného prejudiciálneho konania,“ dodala Barbora Belovická z úradu podpredsedníčky vlády. Štát podľa jej slov nebude meniť stratégiu v spore so spoločnosťou NFŠ. „Je však už na rozhodnutí novej vlády, či k vyrovnaniu vzťahov s NFŠ pristúpi inou ako súdnou cestou,“ dodala za úrad vicepremiérky.
Štát sa zaviazal dostavať a odkúpiť nekomerčnú časť štadióna, rovnako poskytnúť vyše 27-miliónovú dotáciu. V lete 2020 vláda oznámila, že na základe právnych analýz štadión neodkúpi. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR žiada zároveň vrátenie dotácie, ktorú v zastúpení štátu NFŠ poskytlo. NFŠ si, naopak, nárokuje na vyplatenie 48 miliónov eur ako zmluvnú pokutu za neuzavretie kúpnej zmluvy a ďalších vyše 43 miliónov eur ako náhradu škôd, ktoré jej mal postup štátu spôsobiť. NFŠ okrem iného tvrdí, že dotácia bola riadne a v súlade so všetkými pravidlami odsúhlasená Európskou komisiou.