fbpx

Nemecká vláda vyčíslila potrebné investície do železníc na takmer 90 miliárd eur

Reklama
Na snímke stavebné práce na trati ŽSR v Žiline 11. novembra 2022. Obmedzenia v doprave súvisia s projektom dostavby zriaïovacej stanice Žilina – Teplièka a nadväzujúcej infraštruktúry pre Železnice Slovenskej republiky, ktoré realizuje Združenie pod Dubòom. FOTO TASR - Erika Ïurèová *** Local Caption *** Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zriaïovacia stanica infraštruktúra ko¾ajnice ko¾ajisko elektrické vedenie vlak železnica semafór signalizácia signalizaèný systém

Zdroj foto: TASR

Nemecká vláda uviedla, že do roku 2027 bude potrebné investovať do národnej železničnej siete približne 88 miliárd eur, aby sa stala spoľahlivejšou a atraktívnejšou.

Takmer polovica tejto sumy, zhruba 43 miliárd eur, je už vyčlenená bokom v spolkovom rozpočte. Zvyšných 45 miliárd eur bude potrebné nájsť do roku 2027, podľa oficiálneho vyhlásenia.

Tieto čísla boli uvedené v odpovedi na písomnú otázku, ktorú vláde zaslal Victor Perli, člen ľavicovej strany Die Linke, a ktorú sa podarilo získať agentúre DPA.
Táto „investičná ofenzíva musí byť zahájená okamžite,“ povedal Perli. „Železnica sa musí stať atraktívnejšou a alternatívou k autu, najmä vo vidieckejších regiónoch,“ dodal.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie