fbpx

Nešťastie na benzínke: Mladík utiekol v cudzom aute, majiteľovi stihol dolámať kosti

Reklama
Mladík utiekol v cudzom aute. Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

26-ročný Kristián skončil v cele policajného zaistenia. Nie po prvýkrát sa rozhodol povoziť sa na cudzom aute bez vedomia jeho majiteľa. Tentoraz ale majiteľovi spôsobil aj ťažké ublíženie na zdraví. Informuje portál noviny.sk.

„Bolo to ráno o 5:20 hod., využil príležitosť, videl naštartované auto, prázdne vozidlo, bez majiteľa. Myslím, že celé to netrvalo dlhšie ako minútu,“ hovorí Juraj Varga, náčelník obecnej polície Diakovce.

Kamera zachytili, ako vodič Octavie zastal na čerpacej stanici. Motor nechal naštartovaný. Video zverejnili na stránke noviny.sk.

Vošiel do budovy, potreboval sa len niečo spýtať. O malú chvíľu vyšiel, ale to už pred ním kráčal k naštartovanému autu svetlovlasý muž, ktorý si pokojne sadol za volant.

Prekvapený majiteľ auta sa potom naklonil do auta. Muž ale pôvodného majiteľa privrel do dverí a šliapol na plyn.

„Majiteľ sa snažil zastaviť páchateľa, ale ten na to nedbal. Došlo ku kolízii, ktorá už nie je zachytená na kamere, kde mu spôsobil viacpočetné zranenia,“ ozrejmil Varga.

Majiteľ vozidla utrpel ťažké zranenia. Má dolámané kosti, aj bedrový kĺb, nakoľko ho páchateľ autom následne pritlačil k múru plota rodinného domu a ušiel na aute.

„Podľa záznamu z kamerového systému bolo možné zistiť trasu, kadiaľ ten dotyčný s autom išiel, potom bolo nájdené to auto vonku v poli, vedeli sme o koho ide,“ dodal Varga.

Priestupkov má viacero

Policajtom bol 26-ročný Diakovčan Kristián dôverne známy. Autom zapadol na poli, kým ušiel. Prednedávnom sa vrátil z výkonu trestu. Už od školy sa dopúšťal rôznych priestupkov.

Len vozenie sa cudzími autami bez vedomostí majiteľov absolvoval minimálne 4-krát. Tieto prípady boli vždy riešené ako priestupok.

„26-ročnému mužovi bolo vznesené obvinenie pre prečin neoprávneného užívania cudzieho motorového vozidla, v súbehu s prečinom ublíženie na zdraví, a v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia,“ objasnila policajná hovorkyňa Viktória Borloková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie