fbpx

Nitran Okoličány má pred sériou s Popradom jasno: Vieme, proti komu hráme. Rozhodovať bude disciplína a presilové hry

Reklama
Na símke hráč HK Nitra, Dávid Okoličány strieľa puk do bránky. Zdroj: FACEBOOK/HK Nitra

Hokejisti HK Nitra nemajú za sebou príliš oslnivé výsledkové obdobie. V závere základnej časti napriek predpokladom skĺzli niekoľkými nezvládnutými zápasmi až na konečné 8. miesto a museli tak hrať predkolo play-off. V ňom sa poriadne natrápili s Duklou Trenčín, keď sa séria s Vojakmi hrala napokon na maximálny počet 5 stretnutí. V tom rozhodujúcom však Corgoni predsa len zabrali a po víťazstve 5:1 si zahrajú štvrťfinálovú sériu s Popradom.

Zverenci českého trénera Antonína Stavjaňu sa do predkola vôbec nemuseli dostať. To by však museli lepšie zvládnuť záver základnej časti. Stačil 1 vydarený zápas. Takto z toho bola napokon dráma so šťastným koncom. V poslednom 5. predkolovom zápase prišla spomínaná výhra 5:1 na domácom ľade. Veľkú zásluhu na nej má aj útočník Dávid Okoličány, ktorý otváral skóre a na 2. Bajtekov gól pred 3600 divákmi prihrával.

V týždni nám hovoril. „Séria predkola s Trenčínom bola napokon vyrovnaná, o čom hovorí aj konečný stav série 3:2 na zápasy v náš prospech. Trenčín bol kvalitný súper a za nepriaznivého stavu série 1:2 sme sa museli zomknúť a otočiť jej stav. Čo sa nám podarilo výhrou 5:4 v Trenčíne a následne v poslednom zápase sme ukázali, že postup cez Trenčín si zaslúžime,“ začal rozprávanie.

V spomínanom nedeľnom zápase bol určujúci a rozhodujúci úvod. „Do zápasu sme išli s tým, že dáme do toho všetko a myslím, že to bolo vidieť už od 1. striedania na ľade – že sme na súpera vybehli a mali sme viac z hry. Dali sme 2 rýchle góly a boli sme na koni. V prostrednej tretine sme inkasovali gól a ako keby sme sa na chvíľku dostali pod tlak, ale ustáli sme to a dotiahli sériu do želaného víťazného konca,“ pokračoval Dávid.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie