fbpx

Bývalý kňaz z Dolného Kubína sa priznal k zneužívaniu 12-ročného dievčaťa

Reklama
Na snímke obvinený bývalý kňaz z Dolného Kubína. Zdroj: REPROFOTO/tvnoviny.sk

Najprv ju sexuálne zneužil na fare, potom ju údajne poslal na spoveď. V poradí už druhý kňaz z Dolného Kubína, sa po rokoch postavil za svoje skutky voči maloletému dievčaťu pred súd. Trest, ktorý preňho žiadajú, sa mu však zdá byť privysoký.

Kňaz obvinený zo sexuálneho zneužívania sa v piatok postavil pred súd v Žiline. Tvrdil, že do 12-ročného dievčaťa sa zamiloval. Peter Križan vinu priznal, ale nepáči sa mu výška navrhovaného trestu a vraj by chcel od súdu podmienku.

Povedal tiež, že aktuálne už nevykonáva kňazskú službu, žije usporiadaným životom a má manželku a dieťa.

Bývalý kňaz chce podľa informácií portálu tvnoviny.sk dostať podmienečný trest. S tým však prokuratúra nesúhlasí. „Žiadame nepodmienečný trest v medziach zákonom ustanovenej trestnej sadzby. V tomto prípade je to 12 až 15 rokov,“ uviedla prokurátorka Alexandra Mesiarkinová.

Obeť opísala, že k sexuálnemu zneužívaniu prichádzalo opakovane. Hovorí, že do dnešného dňa má veľmi vážne psychické traumy.

Ďalší prípad

Advokát, ktorý zastupuje túto obeť, pro bono upozorňuje na predošlý prípad kňaza z Dolného Kubína Františka Ondreka, ktorý za sexuálne zneužívanie maloletej pre pochybenia miestnej prokuratúry dostal len trojročnú podmienku.

„Obeť určite trpí, pretože aj znalecké posudky hovoria o tom, že obeť trpí stredne ťažkou psychickou poruchou, to znamená náprava psychického zdravia sa odhaduje na úrovni 21. veku,“ hovorí advokát obete Marcel Boris s dôvetkom, že budú požadovať aj nemajetkovú ujmu.

Z pojednávania vylúčili verejnosť. Napriek tomu, že obvinený už svoju vinu priznal, neurobil vyhlásenie a nesúhlasil s výškou navrhovaného trestu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie