fbpx

Polícia si posvietila na taxikárov v hlavnom meste. Jeden z nich vyfasoval pokutu až tisíc eur

Reklama
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR

V Bratislave si polícia posvietila na nečestných taxikárov a rozdávala jednu pokutu za druhou. Policajti budú v podobných kontrolách pokračovať. Informuje o tom TV JOJ.

Polícia sa v hlavnom meste zamerala najmä na taxikárov, ktorí parkovali v blízkosti Bratislavskej hlavnej stanice. 18. marca už od rána náhodne zastavovala vodičov. Tí sa podrobili dychovej skúške a následne im skontrolovali aj všetky potrebné doklady.

Šoféri taxislužby museli mať vodičský preukaz, technický preukaz, preukaz vozidla taxislužby, koncesiu, zdravotnú spôsobilosť a platné psycho testy. Polícia len počas jednej hodiny skontrolovala dokopy 15-tich taxikárov a zistila až šesť priestupkov.

Jeden z taxikárov dokonca vyfasoval pokutu až tisíc eur. Dôvodom bolo chýbajúce udelenie koncesie, ale aj zdravotná prehliadka či psychotesty. Rovnakú pokutu dostal aj minulý rok v novembri. Vodič nevedel pokutu uhradiť na mieste, policajti mu teda odobrali vodičský preukaz.

Policajti sa zamerali aj na správne označenie taxíkov, čiže pokiaľ na vozidle taxislužby chýbal napríklad transparent, šofér odišiel s pokutou.

„Najčastejšie išlo o priestupky, ktorými vodiči TAXI služby porušovali označovanie vozidiel TAXI. Ďalej nepredloženie potrebných dokladov na vykonávanie činnosti TAXI služby, a taktiež dokladov potrebných k prevádzke a vedeniu motorového vozidla,“  informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Silvia Šimková.

Vodiči, ktorí majú všetky doklady v poriadku, takéto kontroly vítajú. „Ja to kvitujem, lebo veľa vodičov je nezodpovedných,“ vyjadril sa jeden z taxikárov.

Kontroly podobného charakteru plánujú policajti opakovať aj naďalej.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie