fbpx

NKÚ avizuje kontrolu agendy rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy

Reklama
Na snímke predseda Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) ¼ubomír Andrassy poèas tlaèovej konferencie na tému - Flexibilita ako nástroj zvládania krízových situácií. Nové zistenia z poslednej kontroly zameranej na funkènos a efektivitu ïalšieho štátneho elektronického systému 26. mája 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian

Zdroj foto: TASR

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR v lete plánuje preveriť agendu rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré pre TASR poskytol predseda úradu Ľubomír Andrassy. Nevylúčil ani kontrolu aktivít rezortu školstva.

„Predpokladám, že v letných mesiacoch pôjdeme do kontrolnej akcie, ktorá súvisí s tým, čo sa deje v pláne obnovy a odolnosti. Že tam bude aj preverenie procesov a postupov v kontexte agendy ministerstva zdravotníctva, ale možno predpokladať, že tam bude aj agenda, ktorá spadá do pôsobnosti rezortu školstva,“ uviedol Andrassy.

Kontrola agendy MZ sa podľa jeho slov nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém. „Či funguje, a čo v rámci systému zapríčinilo, že meškáme v tak dôležitom cieli a záväzku ako je výstavba Rázsoch alebo v Martine,“ ozrejmil.

NKÚ podľa neho aktuálne vyhodnocuje aj riziká v aktivitách rezortu školstva. „Máme vážne riziká identifikované aj v aktivitách, ktoré súvisia s rezortom školstva, alebo plnením záväzkov okolo vzdelávania mladej generácie,“ priblížil Andrassy.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie