fbpx

Slovenskí hasiči pomáhajúci v Taliansku sa presunuli do novej lokality

Reklama
V areáli Elektrárne Vojany v Michalovskom okrese horí drevná štiepka. Na mieste momentálne zasahujú profesionáli z Trebišova a Michaloviec a tiež hasièi zo závodu. Na snímke hasièi vychádzajú z areálu Elektrárne Vojany 4. septembra 2022. FOTO TASR - Roman Hanc

Zdroj foto: TASR

Slovenskí hasiči pomáhajúci v Taliansku s povodňami sa v sobotu poobede (27. 5.) presunuli do novej lokality pri obci Lavezzola. Je tam zatopená plocha o rozlohe približne 4,5 kilometra krát 2,5 kilometra. Odhadovaný cieľ na najbližšie dni je znížiť hladinu vody o 0,5 metra. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.

Počas soboty pokračoval slovenský modul spolu so slovinským v prečerpávaní vody v oblasti mesta Ravenna. „Na základe dohody veliteľa modulu a styčných dôstojníkov bolo rozhodnuté o zmene miesta nasadenia,“ priblížila Križanová. Doplnila, že počas nasadenia pri meste Ravenna odčerpali slovenskí hasiči 602.000 kubických metrov vody.

Nedávne záplavy v regióne Emilia-Romagna na severe Talianska spôsobili škody za vyše sedem miliárd eur. Slovensko vyslalo do Talianska 25 hasičov a dve veľkokapacitné čerpadlá, ktoré umožňujú spolu odčerpať 6000 kubických metrov vody za hodinu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie