fbpx

Nový tenký iPhone bude zásadným krokom. Zodpovedať tomu bude cena

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/Aram Sabah, Saad Chaudhry

Budúci rok by sme sa mali dočkať nového iPhonu 17 Slim. Prístroj nebude len náhradou za model Plus, ale svojbytným modelom, ktorý prinesie úplne nový design.

Nový tenký model však nebude len náhradou za najmenej predajne úspešný typ iPhonu, ale bude to tiež významný krok v dizajnovom jazyku, akým bol napríklad model iPhone X.

Podľa viacerých zdrojov má byť chystaný iPhone 17 Slim dokonca drahší ako model 17 Pro Max. Bude teda vrcholom ponuky medzi iPhonmi a v podstate takou luxusnou verziou. Naopak nebude priamou náhradou za model Plus, ktorý v rade 17 už nemá byť v ponuke.

Dôraz na tenkosť dáva tušiť nedávno predstavený tablet iPad Pro. Novinka tak pôjde v duchu existujúcich designových tradícií. Telo iPhonu má byť výrazne tenšie ako pri súčasných modeloch, avšak podľa prvých správ nemá byť titánové, ale bude vyrobené z hliníka.

Finálny dizajn vraj ešte nie je hotový. Ale podľa všetkého má mať menší Dynamic Island, ktorý zahŕňa prednú kameru a senzor na odomykanie tvárou. Pri chystanom Slim má dôjsť k výraznému pokroku v technológii, senzor na odomykanie tvárou sa podarilo urobiť menší. Možno sa premiestni aj sústava fotoaparátov, ktorá by nemala byť v rohu chrbta telefónu, ale uprostred.

Nové správy potvrdzujú skoršie informácie, že displej nového tenkého top iPhonu má byť menší ako pri iPhone 15 Plus. Ten má displej s uhlopriečkou 6,7 palca. Rovnako tomu tak má byť pri tohtoročnom modeli 16 Plus.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie