fbpx

NRSR: Novela ustanoví výnimky zo zákazu prevodu vlastníctva k pozemkom

Reklama

Zdroj foto: Unsplash/ilustračná foto

Zákon o niektorých opatreniach na usporiadanie vlastníctva k pozemkom bude mať výnimky zo zákazu prevodu vlastníctva. Vyplýva to z novely, ktorú poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok definitívne schválili. Návrh predložil poslanec Martin Fecko (OĽANO).

„Požiadavka na ustanovenie výnimiek zo zákazu prevodu vlastníckeho práva k pozemkom, ktoré tvorili verejný majetok (neknihované pozemky) a ktoré sú vo vlastníctve štátu a v správe Slovenského pozemkového fondu, vyplynula z požiadaviek aplikačnej praxe,“ vysvetlil predkladateľ v dôvodovej správe.

Výnimku budú tvoriť prevody pozemkov na účely výstavby verejnoprospešných stavieb, diaľnic a ciest pre motorové vozidlá, významných investícií, priemyselných parkov, nájomných bytov a pozemkov, ktoré sú právoplatným rozhodnutím štátneho orgánu určené na výstavbu a ťažbu.

Pozmeňujúcim návrhom Fecko doplnil aj výnimku, aby sa zákaz prevodu nevzťahoval ani na usporiadanie vlastníckych vzťahov k pozemkom pod stavbami, vrátane priľahlej plochy, ktorá svojím umiestnením a využitím tvorí neoddeliteľný celok so stavbou alebo pozemkom, na ktorých je umiestnený cintorín, športový areál alebo verejná zeleň.

Novela bude účinná od 15. júna tohto roka.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie