fbpx

Oblasť východne od Novej Kaledónie zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7,1

Reklama
Zdroj foto: wikipedia
Zdroj foto: wikipedia.org

Zemetrasenie s magnitúdou 7,1 sa v sobotu vyskytlo v Tichom oceáne východne od súostrovia Nová Kaledónia. Oznámila to americká geologická služba USGS deň po tom, čo tú istú oblasť postihlo veľké a silné zemetrasenie.

Otrasy nastali v sobotu v hĺbke 35 kilometrov a ich epicentrum sa nachádzalo približne 300 kilometrov východne od Novej Kaledónie, dodala USGS.

Očakáva sa, že prívalové vlny cunami budú menej než 0,3 metra vysoké, informovalo v najnovšom ozname Tichomorské centrum pre varovania pred cunami (PTWC). Vlny zrejme dorazia na tichomorské ostrovy Fidži, Kiribati, Vanuatu a Vallis a Futuna, uviedlo centrum. Predtým už vydalo varovanie pre pobrežia vo vzdialenosti 300 kilometrov od epicentra.

Tú istú oblasť zasiahlo zemetrasenie aj v piatok a obyvatelia na viacerých tichomorských ostrovoch sa zo strachu pred gigantickými vlnami ponáhľali na vyššie položené miesta. Varovanie pred cunami bolo o niekoľko hodín odvolané.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie