fbpx

Obľúbená česká televízia na Slovensku preruší vysielanie. Dôvodom je futbalový turnaj

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: Freepik)

Slovenských divákov čoskoro zasiahne dočasné obmedzenie vysielania druhého kanála Českej televízie (ČT2) počas nadchádzajúceho futbalového turnaja Euro 2024. Česi naň totiž nemajú vysielacie práva pre územie Slovenska. Informoval o tom portál parabola.cz.

U susedov práva na futbalový šampionát stále vlastní verejnoprávna Česká televízia. Naopak, na Slovensku prešli z RTVS pod súkromnú stanicu.

“Markíza drží exkluzívne práva na slovenskom území. Nie je preto možné, aby tu bol poskytovaný iný program, ktorý vysiela niektoré prenosy z tohto šampionátu,” vysvetlil portál. Zároveň pripomenul, že špecializovaný program ČT Sport bol úplne stiahnutý zo Slovenska už v predchádzajúcich mesiacoch.

V tieto 4 dni bude vypnutá

Slovenskí operátori budú musieť kanál ČT2 vypnúť v priebehu štyroch dní – v nedeľu 23. júna a v pondelok 24. júna od 20:00 do polnoci, a taktiež v utorok 25. júna a v stredu 26. júna už od 17:00 do polnoci.

Počas vysielania futbalu na ČT2 tak uvidia diváci na Slovensku buď len čiernu obrazovku alebo nejakú informáciu vloženú operátorom, že dané vysielanie (obsah) nie je možné na Slovensku šíriť. Mimo týchto dní a časov bude dostupnosť kanála ČT2 naďalej zabezpečená aj pre slovenských divákov.

Futbalové zápasy Euro 2024 budú pre slovenských divákov dostupné na kanáloch televízie Markíza a prostredníctvom jej streamovacej služby Voyo.

Vytráca sa české vysielanie

Hoci vysielanie ČT2 sa po skončení turnaja vráti k normálu, to isté sa nedá povedať o mnohých českých staniciach, ktoré za posledný rok úplne vymizli zo slovenských obrazoviek.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie