fbpx

V Nemecku našli zavraždené 9-ročné dievčatko. Vrah je stále na úteku

Reklama
V meste Döbeln bola zavraždená 9-ročná Valéria a jej telo bolo objavené v lese len 4 km od jej rodinného domu. Vrah je stále na úteku. Zdroj: X/Remix News & Views

Šokujúci prípad otriasol celým Nemeckom. Iba 9-ročného dievčatko menom Valeriia, ktoré pochádzalo z Ukrajiny, odišlo ráno do školy autobusom. Lenže na vyučovanie už nedorazilo. Polícia začala pátranie, avšak bolo márne. O pár dní našli jej bezvládne telo v lese.

Malá školáčka Valeriia prišla do Nemecka z Ukrajiny s mamou Nadiou a babkou. Žila v nemeckom meste Döbeln a keď sa v osudný deň 3. júna nevracala poobede zo školy, matke to bolo okamžite podozrivé a preto zalarmovala políciu. Na pátranie po Valerii bol použitý vrtuľník vrátane policajných psov, ale bezúspešne. Jej telo bolo nájdené v utorok 11. júna v lese, v husto zarastenej oblasti a neďaleko turistickej trasy, píše portál topky.sk.

Škola matku neinformovala

Následne bola nariadená pitva, ktorá vylúčila sexuálne napadnutie a potvrdila, že sa jedná o nezvestnú Valeriiu. V súčasnosti prebieha intenzívne vyšetrovanie, pretože vrah je stále na úteku a zároveň sa zdá, že v prípade pochybila aj škola, ktorá neinformovala rodinu, že dievča sa nezúčastnilo vyučovania, pričom matka uviedla, že Valeriia nebola z hodín ospravedlnená.

Hlasný krik z lesa

Aj nemecký Štátny úrad pre školy a školstvo potvrdil zlyhanie školy. Presný čas Valeriinej smrti zostáva naďalej nejasný. No podľa polície sa minulý týždeň ozval svedok, ktorý uviedol, že v deň zmiznutia počul krik v miestach, kde o týždeň neskôr polícia objavila telo. Dôvod prečo polícii trvalo týždeň overiť stopu, je zatiaľ nejasný.

Podozrivý je bývalý priateľ matky

Policajt Carsten Kaempf uviedol, že preverujú všetky dostupné informácie. V týchto dňoch polícia nariadila aj monitorovanie bytov matky a babky, pre prípad, že by sa vrah pokúsil s matkou nadviazať kontakt. Podľa najnovších informácií je z vraždy podozrivý bývalý priateľ matky z Moldavska. Podľa polície uteká na striebornom Peugeote a nachádzať sa môže v ktorejkoľvek európskej krajine.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie