fbpx

Streľba v aquaparku si vyžiadala desať zranených. Útočník potom spáchal samovraždu

Reklama
Pri streľbe bolo zranených deväť ľudí. Zdroj: X/JPNWMN/Daniel Mears/Detroit News via AP

Pri streľbe na detroitskom predmestí Rochester Hills bolo zranených deväť ľudí vrátane najmenej dvoch detí. Policajti vypátrali podozrivého, obkľúčili ho a pokúsili sa s ním nadviazať kontakt, podozrivý však spáchal samovraždu, informovala v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na políciu. Informuje o tom portál idnes.cz.

Šerif okresu Oakland Mike Bouchard predtým novinárom povedal, že zrejme deväť, možno desať ľudí utrpelo rôzne strelné zranenia a že podozrivý bol zrejme v dome neďaleko miesta streľby.

Úrady varovali verejnosť, aby sa miestu vyhýbala. Šerif priznal, že nie je známe žiadne spojenie medzi strelcom a postrelenými ľuďmi, pričom tento počet úrady znížili po preverení v nemocniciach, kam boli zranení prevezení.

Vystrelil 28 rán z pištole

Strelec vrazil autom do obľúbeného akvaparku, následne vystúpil a vypálil 28 rán z pištole Glock, ktorú opakovane nabíjal, uviedol denník Detroit News s odvolaním sa na úrad šerifa. Polícia neskôr na mieste činu našla zbraň a tri prázdne zásobníky.

Bouchard povedal, že vo vzniknutom zmätku ľudia padali a boli zranení, keď sa snažili utiecť. „Hrozné veci, ktorých sme bohužiaľ my, ktorí pracujeme ako ochrancovia zákona, už videli až príliš veľa,“ poznamenal šerif.

Svedkovia uviedli, že útočník vyzeral pokojne a nikam sa neponáhľal, po streľbe sa pokojne vrátil do svojho auta. Práve objavenie tohto auta o krátky čas neskôr pomohlo policajtom určiť, kde sa strelec skrýva. Nebolo jasné, či sa v dome, kam sa podozrivý uchýlil, nachádzali ďalšie osoby a zbrane, poznamenala agentúra AP. Neboli známe ani podrobnosti o zranených.

Masová streľba na strednej škole v Oxforde

„Je to pre nás v Oakland County obrovská rana,“ povedal Bouchard s odkazom na smrtiacu masovú streľbu na strednej škole v Oxforde v novembri 2021, kde vtedy 15-ročný mladík zastrelil štyroch spolužiakov a niekoľko ďalších zranil. Rochester je od Oxfordu vzdialený približne 24 míľ. „Zažili sme už toľko tragédií,“ povedal šerif. „Viete, ani úplne nerozumieme tomu, čo sa stalo v Oxforde. A teraz tu čelíme ďalšej tragédii,“ dodal.

V apríli tohto roku súd poslal oboch rodičov Ethana Crumbleyho, ktorý zastrelil štyroch svojich spolužiakov, do väzenia na 10 až 15 rokov. Vyšetrovatelia po čine zatkli aj jeho rodičov, Jamesa a Jennifer Crumbleyovcov, a následne ich obvinili zo štyroch prípadov neúmyselného zabitia, pretože nepodnikli kroky na zabránenie krvavému činu. Ethan Crumbley bol za svoj čin v decembri minulého roka odsúdený na doživotie bez možnosti predčasného prepustenia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie