fbpx

Obranca Spišiakov Romaňák: Momentum v sérii aj jej stav je zrejme zaslúžene vyrovnaný

Reklama
Na snímke zľava Eduard Šimun (Košice) a Nerijus Alikauškas, David Romaňák a brankár Filip Surák (Spiššská Nová Ves) v zápase 32. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Spišská Nová Ves 3. januára 2024 v Košiciach. Zdroj: TASR - Roman Hanc

To je teda séria. Platí v nej to povestné – môj dom, môj hrad. Medzi semifinálovou dvojicou HK Spišská Nová Ves – HC Košice je stav na zápasy po 4 odohraných zápasoch vyrovnaný 2:2 a séria sa v piatok 12. 4. 2024 opätovne sťahuje na Spiš. Vybojujú si zverenci českého trénera Vlastimila Wojnara pred beznádejne plným hľadiskom postupový mečbal, alebo sa to podarí Oceliarom, ktorí ukázali, že na úspešný hokej súpera dokázali nájsť účinný recept?

V utorok a v stredu boli na programe zápasy v košickej Steel aréne. Oba zvládli k výsledkovej spokojnosti domáci hokejisti, ktorí triumfovali po výsledkoch 6:2 a 4:2. Boli efektívni, úspešní aj vo využívaní presilových hier. Zastaviť košický valec sa pokúsi na domácom ľade obranca Spišskej Novej Vsi Dávid Romaňák, ktorý pre istream.sk ponúkol rozhovor. Začal pohľadom na zápasy číslo 3 a 4.

„Nuž, vracali sme sa domov na Spiš s dvomi prehrami, takže to hodnotenie posledného dvojzápasu nemôže byť dobré. V 1. zápase v Steel aréne nám nefungovali niektoré veci, ktoré sme si vraveli pred zápasom, a z toho mal súper napokon najväčšie šance. Ktoré aj náležite využil. V 2. zápase to bolo o niečo lepšie, ale v oboch nás dali dole zbytočné vylúčenia,“ začal hodnotenie skutočne realisticky.

Čím Oceliari Spišiakov zaskočili, prípadne čo zmenili, že našli kľúč k víťazstvám? V zápase číslo 3 sa premiérovým kariérnym hetrikom blysol útočník Slovák. V 35 rokoch…

„Zaskočili? Asi ničím. Zlyhali sme totižto vo veciach, o ktorých sme vedeli, že súper je v nich dobrý. Čo dodať k Marekovi Slovákovi, ktorý nám dal 3 góly po dobrých akciách a tuším, že všetky sme ich dostali v oslabení. Čiže chybu treba hľadať tam. Momentum by som povedal, že je teraz vyrovnané. Košice sú povzbudené 2 výhrami, my na druhej strane hráme doma, kde sme mali v základnej časti perfektnú štatistiku a v play-off sme tam ešte neprehrali,“ pokračoval absolútne vyrovnaným hlasom, bez akejkoľvek paniky.

Ako opätovne nájsť cestu k úspechu? Čo zmeniť, vylepšiť či aplikovať na košického protivníka, aby si Spišská Nová Ves pred vlastným publikom vybojovala finálový mečbal?

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie