fbpx

Obrovské cenové porovnanie je tu. Takto zdraželi potraviny a služby na Slovensku, z cien sa vám zamotá hlava

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/AP, Dano Veselský

Tak to je sila. Vysoká inflácia spôsobila v obchodoch naozaj poriadnu spúšť. Zdražovanie sa totiž týkalo najmä bežných potravín a v peňaženkách sme to poriadne pocítili. Správu ako prvý priniesol portál tvnoviny.sk.

Aj keď je potravinová inflácia skrotená, stále ovplyvňuje naše peňaženky. Len v porovnaní s minulým rokom sa ceny väčšiny základných potravín rapídne zdvihli. Ľuďom tak už sumy, ktoré dávali na nákupy predtým, jednoducho nestačia a musia si priplácať niekedy aj desiatky eur.

Slovensku aj mnohým krajinám EÚ sa darí dostávať infláciu pod kontrolu. Na svojom vrchole však pri potravinách dosiahla takmer 30-percentnú hranicu.

Najviac sme to pocítili na základných potravinách

Zo základných potravín najviac zdraželi chlieb, mäso, mlieko, oleje a vajcia. Chlieb napríklad zdražel o 80 centov na kilogram a rožok o 65 percent.

Slovákov ako milovníkov mäsa zasiahlo zdražovanie mäsových výrobkov. Kurča o viac ako euro drahšie, bravčovina o dve a hovädzina o tri.

Nárast cien vidieť aj u mlieka, syroch, jogurtoch, olejoch či vajciach. V niektorých prípadoch ide o vyše dvojeurový nárast.

Veľké porovnanie priemerných cien potravín za uplynulých 5 rokov nájdete v pokračovaní článku.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie