fbpx

Obrovskú zásielku pervitínu za milióny eur ani po štyroch rokoch nezlikvidovali

Reklama
Na snímke zásielka drog v nádrži. Zdroj: REPROFOTO NOVINY.SK/TVJOJ

Tony pervitínu, ktorý objavili ukrytý v nádržiach na kvapalinu v Nitre, stále nezlikvidovali. Celkovo jeden a pol tony drog k nám prišli ešte v roku 2020 z Mexika. Po právoplatnom odsúdení dvoch mužov z Holandska sa schyľovalo k ich likvidácii. No urobiť to opäť nemôžu, informuje o tom portál noviny.sk.

O najväčšej drogovej kauze na Slovensku sme ťa informovali už začiatkom tohto roka. Drogy za milióny eur z Mexika sú už 4 roky pod prísnym dohľadom policajtov v dedine v Nitrianskom kraji. Aj keď to vyzeralo tak, že jeden a pol tony pervitín už budú môcť zlikvidovať zmenilo sa to. Po odsúdení 2 mužov z Holandska už nebránilo nič tomu, aby mohli pervitín zničiť. Napokon sa však v prípade objavil ďalší muž, ktorý má prsty v megazásielke drog.

„Zásielka metamfetamínu nebola doposiaľ zničená, keďže dňa 27.02.2024 bola prokurátorom na Okresný súd Nitra podaná obžaloba na tretieho páchateľa,“ uviedol v stanovisku Jaroslav Maček, hovorca krajskej prokuratúry v Nitre.

Ide totiž o dôkazový materiál. Ďalšieho obvineného k nám doviezli koncom roka iba na pár dní. V domovskej krajine je totiž stíhaný za iné skutky a k nám ho iba požičali.

Oboznámil sa s obvinením a preštudoval si spis. Likvidácia drog podlieha prísnemu utajeniu, podľa informácií televízie JOJ by mali byť po ukončení celého prípadu spálené. Pervitín našli v Nitre ukrytý v nádržiach na kvapalinu, prišiel k nám z Mexika a mal skončiť v Austrálii. Kedy budú môcť jeden a pol tony pervitínu zničiť je veľmi ťažké odhadnúť.

V prípade bolo celkovo obvinených 6 členov zločineckej skupiny, 2 sú už odsúdení, jeden medzičasom zomrel, dvaja sú na úteku a tretí na proces čaká.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie