fbpx

Ministerstvo zahraničia upozorňuje Slovákov na sopečnú aktivitu v Taliansku. Vyhlásili červený kód

Reklama
Na snímke sopka Etzna. Zdroj: FACEBOOK/www.iMeteo.sk/EuroNews

Rezort zahraničných vecí a európskych záležitostí SR upozorňuje, že v dôsledku sopečnej aktivity na Stromboli a Etne na Sicílii bol vyhlásený červený kód. Informuje o tom ministerstvo na svojej webovej stránke.

„Turistom, ktorí sú v týchto oblastiach, odporúčame riadiť sa pokynmi civilnej ochrany a miestnych orgánov. V prípade uzatvorenia letiska v Catánii odporúčame cestujúcim informovať sa u svojej leteckej spoločnosti,“ podotkol.

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Ríme na pohotovostnom čísle +393385432071 alebo Konzulárne informačné centrum MZVEZ SR na čísle +421259785978.

„Zároveň odporúčame slovenským občanom, aby v prípade cestovania do zahraničia využili službu dobrovoľnej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka,“ dodalo ministerstvo.

Ako sme ťa už informovali, pred pár dňami sa znova prebudila najaktívnejšia európska sopka Etna a začala vyvrhovať lávu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie