fbpx

Orbán v Dauhe: Katar je kľúčovou krajinou pre Európu

Reklama
Viktor Orban - Katar

Zdroj foto: facebook/orbanviktor

Katar je kľúčovou krajinou pre Európu, vyhlásil v pondelok v Dauhe predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v rámci oficiálnej návštevy emirátu. Európske hospodárstvo uplynulý rok nahradilo významný podiel chýbajúceho ruského zemného plynu práve katarským skvapalneným zemným plynom (LNG), dodal Orbán.

Orbán do Dauhy, kam ho pozval katarský premiér a katarský emír, odcestoval v nedeľu v sprievode ministra financií Mihálya Vargu a šéfa rezortu hospodárskeho rozvoja Mártona Nagya.

Hovorca premiéra Bertalan Havasi uviedol, že cieľom návštevy je posilnenie energetickej bezpečnosti Maďarska a v súvislosti s vojnou na Ukrajine podpora mierového urovnania namiesto uvalenia škodlivých sankcií a presadzovania politiky vojny.

Katar je krajina s vynikajúcou ekonomickou výkonnosťou, ktorá je prítomná vo všetkých častiach sveta. Okrem toho patrí do tábora priaznivcov mieru, má záujem čo najskôr ukončiť rusko-ukrajinskú vojnu a je ochotný v tom zohrať úlohu, teda sprostredkovať mierové rokovania,“ podčiarkol Orbán.

Maďarský ministerský predseda potvrdil, že aj jeho krajina v budúcnosti nakúpi katarský zemný plyn. „Máme uzatvorené dohody v oblasti rozvoja infraštruktúry, rozvoja letísk, spolupráce v komunikačnom priemysle a dokonca aj v poľnohospodárstve,“ dodal Orbán.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie