fbpx

Otec 15-ročného Romana z Parchovian, ktorý spáchal samovraždu: Z vyšetrovania nemám dobrý pocit, je to smutné

Reklama
Samovražda 15-ročného Romana v Parchovanoch zasiahla celé Slovensko. Zdroj: FB rodiny

Cítim úľavu, že prípad postupuje, uviedol v rozhovore pre Nový Čas otec pätnásťročného Romana z Parchovan, ktorý spáchal samovraždu. Po pol roku vyšetrovania padlo v kauze obvinenie. Spolužiačke, ktorá kričala a nabádala Romana, nech skočí z budovy, teraz hrozí väzenie. Otec zosnulého chlapca ale vzápätí dodal, že z vyšetrovania nemal od začiatku dobrý pocit.

„Na jednej strane je to úľava, že prípad niekam postupuje. Na druhú stranu je smutné, že kompetentní ľudia, ktorí o šikanovaní a celom probléme vedeli, nechali situáciu zájsť až do najväčšej krajnosti. Jeden mladý život skončil, vyhasol a ďalšie životy tínedžerov budú poznačené,“ popísal otec Romana v rozhovore pre Nový Čas.

Z vyšetrovania prípadu vraj nemal dobrý pocit už od začiatku.

„Po pohrebe som sa dozvedal, aké sú tu prepojenia – protežovanie príbuzných, konexie a iné závažné veci. Dokonca sú nejaké väzby aj na políciu,“ priblížil. Šetrenie podľa neho trvalo až príliš dlho.

„Aby trvalo tak dlho, napriek dôkazom, ktoré mala polícia k dispozícii?“ čudoval sa.

K tragédii došlo v novembri minulého roka. Roman vtedy počas vyučovania vyšiel z triedy a vyliezol na strechu, kde stál desiatky minút. Počas tej doby mu spolužiaci nadávali a natáčali si ho. Z davu sa potom ozvalo, nech skočí, čo o chvíľu neskôr urobil. Pobádať k samovražde ho mala obvinená spolužiačka.

„Je smutné, že na to doplatia ďalšie detské životy, ktoré s tým boli spojené,“ povedal otec Romana. Ako rodič, ktorý prišiel o jediného syna, má vraj právo na spravodlivú satisfakciu. Nikoho ale súdiť nechce. Doplnil, že keby vedela škola šikanovanie dostatočne definovať, mohli by dnes žiť deti šťastne a začať novú etapu života na strednej škole. Práve základná škola v apríli požiadala súd, aby otcovi predbežným opatrením nariadil zdržať sa výrokov o škole a jej predstaviteľoch. Romanov otec to považuje za snahu ho umlčať.

Polícia vzniesla obvinenie 21. júna, teda po polroku intenzívneho vyšetrovania. Obvinila Romanovu spolužiačku z trestného činu spoluúčasti, za ktorú jej hrozí šesť mesiacov až tri roky odňatia slobody. Vzhľadom na to, že Romanovi bolo v čase tragédie iba 15 rokov a bol teda zo zákona chránenou osobou, hrozí obvinenej spolužiačke prísnejšia trestná sadzba dva až osem rokov odňatia slobody.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie