fbpx

Otrasný nález na chorvátskej pláži. Vždy sa pozeraj, než si ľahneš

Reklama
Ilustračný obrázok. Zdroj: Pixabay.com

Chorváti sú v šoku z nečakaného nálezu na obľúbenej pláži. Žena, ktorá sa išla vykúpať, totiž medzi kameňmi našla odhodenú injekciu. Dôrazne preto varuje ďalších návštevníkov pláží, nech si dávajú pozor, kam si ľahínajú. Doteraz na tejto pláži nič podobné nenašli.

Zadarskú verejnosť v týchto dňoch vydesil nález odhodenej injekcie s ihlou na pláži Lipauska v Bibinje len kúsok od Zadaru. Tú našla žena, ktorá sa prišla vykúpať do mora, upozorňuje tn.cz s odvolaním na chorvátsky denník Zadarski List.

Ihla podľa nej ležala hneď vedľa ohorkov cigariet a ďalších drobností. „Na ihlu sme sa skoro napichli, medzi kameňmi sme ju ani nevideli,“ popísala žena desivý zážitok. Na tejto pláži sa pritom kúpe už niekoľko rokov a nič podobné sa na nej nikdy nevyskytovalo. Ihlu vraj žena vyhodila do koša.

Medzi Chorvátmi nález vyvolal pobúrenie a znepokojenie. Niektorí ďalší obyvatelia popísali, že aj oni na plážach v minulosti našli ihly, rozbité sklo a mnoho ďalších vecí.

Mesto nález rieši

O náleze injekcie už vedenie mesta vie. Riaditeľ mestskej spoločnosti Bibinjac doo, ktorá sa okrem iného stará aj o čistotu pláží, Tome Šimunić potvrdil, že správu o náleze videl na sociálnych sieťach. „Naša spoločnosť o tom nedostala oficiálne oznámenie. Prvou a hlavnou úlohou zamestnancov Bibinjecu je však každé ráno navštíviť všetky pláže. Nie je to malá úloha, pretože v našej oblasti máme sedem kilometrov pobrežia. Všetky tie pláže by sa mali navštíviť, vyčistiť, zhrabať, zamiesť ,“ popísal riaditeľ.

„Pláže upratujeme sedem dní v týždni, odpočinok nie je ani cez víkend, pretože sa v sobotu a v nedeľu ľudia kúpu, takže aj komunálni pracovníci musia na plážach odvádzať svoju prácu,“ vysvetlil Šimunić s tým, že nejde o ľahkú úlohu. Dodal tiež, že ľudia sa podľa neho stali viac neporiadnymi. „Pred niekoľkými rokmi sme museli zaviesť druhú smenu čistenia pláží, aby sme ich udržali čisté,“ prezradil.

Odpadkov pribúda

Problém s odpadkami narastá aj v chorvátskom meste Pula. Len v júni bolo v meste popri kontajneroch odložených až 105 ton odpadu, a to vrátane toho objemného, ​​ktorý do bežných popolníc nepatrí. Odpad nesprávne likvidujú nielen obyvatelia mesta, ale aj prevádzkovatelia reštaurácií. Tí podľa webu Dnevnik nevyhadzujú odpadky do svojich popolníc, ale vedľa cudzích kontajnerov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie