fbpx

Otrasný prípad šikany v škole. V Preseľanoch sa iba 15-ročný žiak predávkoval liekmi

Reklama
Ilustračná snímka. Zdroj: FREEPIK/freepik

Žiak z obce Preseľany z topoľčianskeho okresu sa počas vyučovania na základnej škole priotrávil tak, žjedol väčšie množstvo tabletiek, ktoré si priniesol z domu. Matka chlapca je s postupom školy nespokojná. S informáciou prišla TV JOJ.

„On ráno predtým plakal a prosil, aby do tej školy nešiel, on to tam nezvláda,“ povedala mama 15-ročného Richarda. Chlapec však podľa všetkého nemá dobrú dochádzku a ani známky, preto trvala na tom, že do školy pôjde.

Z domu si zobral tabletky, ktorými sa priotrávil. Rodičom sa ozval riaditeľ školy, aby si prišli po syna.

„Riaditeľ mi ho odovzdával so slovami, že je pod vplyvom omamných látok a mám ho dať doma vyspať,“ vysvetlila matka. Jej syn ledva stál na nohách. Riaditeľ dobehol ešte k autu a povedal, že chlapec pojedol lieky. Richard o pár minút v aute skolaboval.

„Začali sa mu v aute oči prevracať, zvláštne pohyby mal. Ja som sa naplašila a som ho z auta ani nevyťahovala. Sme čakali 14 hodín najhorších, že sa preberie,“ ozrejmila matka. Chlapec nakoniec v nemocnici bojoval o svoj život. Lekárom sa ho podarilo zachrániť.

V súčasnosti je na psychiatrii. Jeho matka si nevie vysvetliť, prečo v škole nezavolali hneď záchranku.

V škole ho mali šikanovať

Riaditeľ školy televízii mimo kamery povedal, že škola urobila všetky opatrenia tak ako mala. S chlapcom sú údajne problémy a hrozí mu polepšovňa. Podľa matky je za všetkým je situácia v škole.

„Deti si z neho srandu robia a vykrikujú, že by mal byť v polepšovni,“ priblížila.

O situáciu s Richardom sa zaujíma aj starosta obce Preseľany, ktorý požiadal riaditeľa o vysvetlenie. „Táto situácia ma veľmi mrzí ak sa to stalo tak, ako mám informácie. Uvidím či sa potvrdia,“ uviedol starosta Daniel Šiška.

Prípad skúma polícia, ktorá prijala trestné oznámenie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie