fbpx

Palestínski militanti raketami útočili na Izrael

Reklama

Palestínski militanti v stredu odpálili stovky rakiet z pásma Gazy proti Izraelu. Izrael pokračoval v leteckých útokoch, pri ktorých prišlo o život 21 Palestínčanov. TASR správu prevzala z agentúr AP, AFP a webovej stránky denníka The Guardian.

Egyptská štátna televízia oznámila, že Egypt sprostredkoval prímerie. Bezprostredne to však nepotvrdil Izrael a ani militantné hnutie Palestínsky islamský džihád (PIJ), píše The Guardian.

Krátko po oznámení prímeria boli proti Izraelu odpálené ďalšie rakety. To podľa AP vyvoláva pochybnosti, kedy prímerie vstúpi do platnosti a kedy sa tak stane.

Izrael v utorok spustil prvé letecké útoky a pokračovali aj v stredu a vyžiadali si najmenej 21 obetí vrátane troch veliteľov PIJ a najmenej desiatich civilistov.

Izraelské ministerstvo obrany evakuovalo približne 6500 Izraelčanov z okolia Pásma Gazy, školy a niektoré cesty boli uzavreté, pretože sa očakával protiútok militantných skupín v pásme Gazy.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie