fbpx

Peter Pellegrini oznámil ďalšie mená. Kto bude zastávať dôležité funkcie v Prezidentskom paláci?

Reklama
Peter Pellegrini (vľavo) a Jozef Banáš (vpravo). Zdroj: TASR/Jaroslav Novák, FB/Jozef Banáš

Prezident SR Peter Pellegrini v RTVS priblížil, ako bude vyzerať jeho tím v Prezidentskom paláci. Známe sú aj ďalšie mená spolupracovníkov.

 „Nikdy som sa neobklopoval takými kolegami, čo mi len pritakávali, ale takými, ktorí sa ma neboja aj kritizovať,“ povedal Pellegrini v rozhovore pre RTVS. Priznal, že „základný výsadok“, teda najnutnejších spolupracovníkov, už má v paláci.

Nový prezident začal postupne zverejňovať mená svojich poradcov či členov Kancelárie prezidenta. Poradcom prezidenta Petra Pellegriniho pre zahraničné otázky a medzinárodnú politiku bude diplomat, bývalý generálny tajomník OBSE a exminister zahraničných vecí SR Ján Kubiš. V rozhovore pre RTVS počas inaugurácie odmietol, že si ho nový prezident vybral za to, že ho po odstúpení z boja o prezidentskú stoličku podporil pred druhým kolom volieb.

Odchádzajú s ním do paláca podľa jej slov aj jeho doterajší poradcovia Marian Bednár a Michal Hlaváč.

Marián Bednár podľa agentúry SITA pôsobil ako redaktor Rádia Slobodná Európa a riadil odbor komunikácie Kancelárie prezidenta Ivana Gašparoviča.

Marián Bednár. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Druhým poradcom je Michal Hlaváč, bývalý novinár, ktorý vypomáhal aj v kampani v strane Sieť a od roku 2016 pomáhal s komunikáciou Robertovi Ficovi na Úrade vlády, uvádza web O médiách.

Michal Hlaváč. Zdroj: Reprofoto/Aktualne.sk

Peter Vodrážka

Novým šéfom prezidentskej kancelárie bude Peter Vodrážka, oznámil Pellegrini v relácii O 5 minút 12.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie