fbpx

Počas víkendu sa v meste uskutoční medzinárodný festival Dychfest

Reklama
Na snímke dychová hudba Legrúti poèas festivalu dychových hudieb Okolo Trenèína, 23. októbra 2022 v Posádkovom klube v Trenèíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Zdroj foto: TASR

Počas soboty a nedele (28. 5.) sa v centre mesta Piešťany a na Kúpeľnom ostrove uskutoční medzinárodný festival Dychfest, na ktorom sa zúčastňujú mládežnícke dychové orchestre.

Program otvoril pozývací koncert už v piatok (26. 5.). „Sobotňajší program sa začne na Námestí slobody o 14.00 h. Účastníci sa potom za zvukov hudby presunú cez Winterovu ulicu až do hudobného pavilónu na Kúpeľnom ostrove, kde bude pokračovať hudobný program siedmich dychových orchestrov až do 20.00 h,“ uviedla Jarmila Staneková zo združenia Apolin, ktoré podujatie organizuje.

V nedeľu pokračuje program opäť v hudobnom pavilóne, kde sa sústredia všetky dychové telesá. „Od 15.00 h sa predstavia okrem slovenských súborov aj maďarskí a českí zástupcovia. Program vyvrcholí o 19.00 h spoločnou skladbou zúčastnených orchestrov s názvom Piešťanská polka,“ doplnil spoluorganizátor podujatia Petr Veverka.

Na festivale s finančným príspevkom Fondu na podporu umenia vystúpi viac ako 280 účinkujúcich.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie