fbpx

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do Letnej školy mladých vedcov

Reklama
Do týždòa vedy a techniky sa zapojilo aj medzinárodné výskumné centrum FUNGLASS pôsobiace na Trenèianskej univerzite Alexandra Dubèeka v Trenèíne, 6. novembra 2018 v Trenèíne. Nazrie do špeciálnych laboratórií s najmodernejšími prístrojmi na výskum keramiky, skla a silikátových materiálov sa nepodarí každý deò. Pracujú tu vedci nielen zo Slovenska, ale stretnú tu môžete aj doktorandov z Indie alebo Turecka. Mladý kolektív tak ve¾mi pripomína známy televízny seriál Teória ve¾kého tresku. A podobne ako v òom, aj tu sa snažia priblíži vedu širokej verejnosti. Chémia môže by aj zábavnou, bolo mottom dnešnej prehliadky laboratórií. FOTO TASR – Radovan Stoklasa *** Local Caption *** špeciálne laboratórium

Zdroj foto: TASR

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do Letnej školy mladých vedcov. Účastníkov od 17. do 21. júla čaká týždeň plný vedy, hlavným cieľom je zábavnou formou prehĺbiť poznatky a odovzdať praktické zručnosti z oblasti chémie, fyziky a biológie.

Prihlásiť sa môžu žiaci z celého Slovenska od 12 do 17 rokov. Žiakov rozdelia do skupín podľa osobných preferencií a pod vedením vedcov budú na SAV realizovať experimenty, overovať hypotézy a získavať vedomosti.

„Tri predchádzajúce ročníky letnej školy boli zo strany žiakov vnímané veľmi pozitívne, z čoho sa nesmierne tešíme, zároveň veríme, že aj štvrtý ročník bude opäť nezabudnuteľným zážitkom nielen pre študentov, ale aj zapojených vedcov zo SAV. Okrem práce v laboratóriách čaká účastníkov bohatý popoludňajší program,“ uviedla spoluorganizátorka letnej školy Alena Opálková Šišková.

Účastníci, ktorí nežijú v Bratislave, budú mať zabezpečené ubytovanie a stravu. Záujemcovia musia vyplniť formulár, v ktorom opíšu, prečo majú záujem o letnú školu, prípadne natočiť krátke video. Kolektív zástupcov SAV následne vyberie asi 30 žiakov, ktorí si vyskúšajú prácu vo vedeckom laboratóriu. Prihlášky je potrebné poslať do 12. júna.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie