fbpx

Počet migrantov prichádzajúcich do EÚ cez Stredozemné more stúpol

Reklama
Zdroj foto: Picture-alliancedpa/Mission Lifeline

Počet ľudí prechádzajúcich cez centrálnu časť Stredozemného mora vzrástol za prvé štyri mesiace tohto roka o 300 percent oproti rovnakému obdobiu predošlého roka.

Migračnú trasu v centrálnom Stredomorí použilo za prvé štyri mesiace tohto roka takmer 42.200 migrantov. Celkovo podľa šéfa Frontexu Hansa Leijtensa v tomto roku zaznamenali takmer 80.700 nelegálnych vstupov do Európskej únie.

Leijtens podotkol, že ide najmä o počet migrantov prichádzajúcich z Tuniska, ktorý v porovnaní s minulým rokom stúpol o 1100 percent.

Vo vyhlásení Frontexu sa uvádza, že celkový prílev migrantov cez centrálnu časť Stredozemného mora je najvyšší od roku 2009, keď agentúra začala zbierať údaje.

Strmý nárast podľa Leijtensa súvisí so zmenou spôsobu práce obchodníkov s ľuďmi, ako aj s nižšou cenou za jedného prepraveného človeka. Dodal, že pašeráci sa stávajú organizovanejšími a navzájom si konkurujú.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie