fbpx

Pokiaľ v Rakúsku výrazne prekročíš rýchlosť, môžeš aj ako turista prísť o auto. Polícia ho vydraží

Reklama
Pri prekročení rýchlosti o viac ako 80 km/h v meste a viac ako 90 km/h mimo neho môže vodič okamžite prísť o automobil. Zdroj: Unsplash, Freepik

Ešte väčší pozor ako obvykle si musia od začiatku marca dávať vodiči v Rakúsku. Krajina výrazne sprísnila postihy za rýchlu jazdu, a to predovšetkým v extrémnych prípadoch. Pokojne teda môžeš prísť aj o auto, ktoré rakúska samospráva vydraží. A je pritom úplne jedno, že si občanom inej krajiny. Informuje portál zpravy.aktualne.cz.

Rakúska polícia od 1. marca tohto roka skonfiškovala už 70 vozidiel. Je to vďaka zákonu proti výraznému prekračovaniu rýchlosti v krajine, ktorý vošiel do platnosti zákon , uvádza denník Der Standard. Najnovšie bol minulý víkend zverejnený prípad 26-ročného mladíka z Tirolska, ktorý na rýchlostnej ceste Arlberg (S16) v zóne 80 v rýchlosti 180 km/h narazil do radaru.

Prekročil rýchlosť o 100 km/h. Vorarlberskej polícii sa krátko nato podarilo vodiča zastaviť: auto dočasne zhabali a vodič musel odovzdať vodičský preukaz. V aute sa podľa polície nachádzali aj dve malé deti, z toho jedno bábätko a mužova manželka. Píše portál radiowestfalica.de.

Nový zákon hovorí, že o auto môže dočasne prísť každý vodič, ktorého polícia prichytí pri prekračovaní rýchlosti o 80 kilometrov za hodinu v meste a o 90 kilometrov za hodinu mimo mesta.

V prípade osôb, ktoré už boli v minulosti trestané alebo sa zúčastnili na nejakých nelegálnych automobilových pretekoch, môže dôjsť k trvalej konfiškácii aj pri prekročení rýchlosti o 60 kilometrov za hodinu v meste či 70 kilometrov za hodinu mimo neho.

Nové predpisy nadviazali na zvýšenie pokutovej sadzby či predĺženie pozastavenia vodičského oprávnenia, ku ktorým úrady pristúpili v roku 2021.

Dočasné opatrenie obmedzené na 14 dní

Trvalé zaistenie vozidla ďalej vedie k jeho vydraženiu. Pre administratívne prekážky k tomu však prišlo len v dvoch prípadoch.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie