fbpx

Polícia radí, ako mať kľudnú dovolenku. TOTO pred odchodom neodporúča

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FACEBOOK/Polícia SR - Trnavský kraj, Mestská polícia Bratislava

Polícia neodporúča informovať o odchode na dovolenku na sociálnych sieťach. Taktiež ani zverejňovať statusy z dovolenky počas jej trvania, keďže to upozorňuje možných páchateľov na opustenú domácnosť. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Častou chybou pred odchodom na dovolenku je podľa polície napríklad aj nedostatočné zabezpečenie domácnosti proti vlámaniu.

„Stretávame sa s prípadmi, kedy občania zabudnú zavrieť okno a nechajú ho otvorené na ‚vetračku‘ alebo zabudnú na okná v pivnici rodinného domu, špajze, toalety, strešné okno a podobne. Rada je jasná – zavrite všetky okná. Okná môžete spraviť ešte bezpečnejšími nalepením bezpečnostnej fólie,“ upozornila polícia.

Pred odchodom na dovolenku treba podľa polície zabezpečiť obydlie kvalitnými mechanickými prostriedkami, ako sú kvalitné okná, dvere a zámky, mreže, zosilňujúce fólie na sklenené časti dverí a okien, bezpečnostné sklá či elektronické zabezpečovacie systémy.

Radí tiež vytvoriť zdanie, že v príbytku je niekto prítomný využitím elektronických spínacích zariadení, ktoré na určitý čas rozsvietia svetlá, zapnú rádio či televíziu. V rámci základných opatrení odporúča aj pripojiť svoje obydlie na pult centralizovanej ochrany polície.

Medzi ďalšie opatrenia na ochranu domova patrí aj dôkladné zamykanie dverí a zatváranie okien. Polícia tiež apeluje na ľudí, aby nikdy nenechávali kľúče na dohodnutých miestach z dôvodu, že ich zlodej vždy nájde.

„Zabezpečte byt zabezpečovacím zariadením. Po presťahovaní do nového bytu ihneď vymeňte zámky dverí. Na zvončeky, schránky a dvere uvádzajte svoje priezvisko v množnom čísle a bez akademických titulov, aby ste nepritiahli pozornosť zlodejov,“ doplnila polícia.

Svoj domov môžu ľudia podľa polície ochrániť aj tým, že sa nebudú chváliť nadštandardnými majetkovými pomermi a nebudú doma uschovávať väčšiu finančnú hotovosť. „Zapíšte si výrobné čísla drahej elektroniky a iných cenností v byte, aby polícia mohla v prípade krádeže tieto veci ľahšie nájsť a vrátiť,“ uzatvorila.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie