fbpx

Políciu dostal do pozoru. V Ostrave sa pri štadióne prechádzal muž so zbraňou v ruke

Reklama
Ilustračná fotografia českej polície. (Zdroj: TASR - Michal Svítok)

Dlhú strelnú zbraň niesol v ruke osemnásťročný mladík, proti ktorému v sobotu (18.5.) popoludní zakročili policajti hliadkujúci počas zápasu majstrovstiev sveta pri ostravskej hokejovej hale. Zaľahli ho a zbraň zaistili. Mladík následne uviedol, že ide iba o zbraň airsoftovú, ktorú si deň predtým zabudol u kamaráta, informuje o prípade portál noviny.sk.

Do pozoru sa dali policajné jednotky pri hokejovej aréne v Ostrave, keď sa muž pohyboval so zbraňou podobnou zbrani známej ako KalašnikovMuž prechádzal v bezprostrednej blízkosti arény, kde sa momentálne odohrávajú hokejové zápasy majstrovstiev sveta.

Policajti okamžite zasiahli. „Blízko haly a to, keď mladík niesol dlhú strelnú zbraň. Policajti ju okamžite spacifikovali. Zbraň aj mladíka zaistil,“ informovala hovorkyňa polície Ostrava Pavla Jiroušková.

Muž skončil v putách. Pri výsluchu sa policajtom priznal, že puška nie je na ostré náboje, že je to airsoftová zbraň. Mladík nám uviedol, že sa jedná o airsoftovú zbraň, a že si ju nesie od kamaráta,“ dodala Jiroušková.

V súvislosti s práve prebiehajúcimi majstrovstvami sveta v hokeji je aj posilnená policajná a bezpečnostná ochrana. Portál idnes.cz upozorňuje, že v tejto súvislosti by mali majitelia podobných zbraní dbať na zásady ich nosenia na verejnosti.

Zbrane tohto typu v niektorých situáciách nie je možné rozoznať od skutočných, môžu vyvolať dôvodnú obavu o život a zdravie. Nezodpovednosť majiteľov môže v tejto súvislosti spôsobiť paniku a tieto zbrane môžu byť brané ako reálna hrozba,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie