fbpx

Požiar internátu si vyžiadal najmenej 20 životov

Reklama
WA 11 Mahdia - Na snímke stredoškolský internát, v ktorom vypupol požiar v meste Mahdia, v strednej èasti Guyany, južne od metropoly Georgetown v pondelok 22. mája 2023. Požiar internátu si vyžiadal najmenej 20 životov. Školu, v internáte ktorej vypukol požiar, navštevujú deti vo veku od 12 do 18 rokov, píše AP s odvolaním sa vyjadrenia guyanského národného bezpeènostného poradcu Geralda Gouveia. FOTO TASR/AP In this photo provided by Guyana's Department of Public Information, the dormitory of a secondary school is burned in Mahdia, Guyana, Monday, May 22, 2023. A nighttime fire raced through the dormitory early Monday, killing at least 20 students and injuring several others, authorities said. (Guyana's Department of Public Information via AP Photo) *** Local Caption *** materiálne škody
Zdroj foto: TASR

Najmenej 20 ľudí prišlo o život pri požiari, ktorý vypukol v pondelok skoro ráno v stredoškolskom internáte v strednej časti Guyany, uviedla vo vyhlásení tamojšia vláda.

Vo vyhlásení, ktoré úrady vydali v noci na pondelok, sa uvádza, že počet obetí požiaru stúpol na 20 a bližšie neurčený počet ďalších osôb utrpelo zranenia. Informácie o príčine požiaru, ktorý na internáte v meste Mahdia južne od metropoly Georgetown vypukol krátko po polnoci, neboli bezprostredne známe.

„Pri tomto požiari sme stratili množstvo krásnych duší,“ uviedla vo vyhlásení vláda tejto juhoamerickej krajiny, ktorá spresnila, že obete pochádzali z radov študentov. Niekoľko ďalších zranených osôb previezli do nemocnice v Georgetowne.

Školu, v internáte ktorej vypukol požiar, navštevujú deti vo veku od 12 do 18 rokov, píše AP s odvolaním sa vyjadrenia guyanského národného bezpečnostného poradcu Geralda Gouveia.

Miestne noviny Stabroek News priniesli informáciu, že požiar vypukol v dievčenskom internáte a úsilie záchranných zložiek, ktoré do akcie nasadili aj letecké prostriedky, komplikovalo nepriaznivé počasie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie