fbpx

Prehrešky sú minulosťou. S trénerom Calzonom mám nadštandardný vzťah, hovorí strelec Tomáš Suslov

Reklama
Na snímke vpravo Tomáš Suslov (Slovensko) strieľa druhý gól, prizerajú sa Michele Cevoli (druhý sprava) a vľavo Filippo Berardi (obaja San Maríno) počas prípravného futbalového zápasu Slovensko - San Maríno vo Wiener Neustadte v Rakúsku v stredu 5. júna 2024. Zdroj: FOTO TASR/Pavel Neubauer

Tomáš dáva poslednými výkonmi (aj) v reprezentácii zabudnúť na minulé leto, keď sa dostal pod paľbu kritiky reprezentačného trénera Francesca Calzonu. Ten mu vyčítal slabú disciplínu a fakt, že hrá na 20% svojho hráčskeho potenciálu. Tie časy sú už ale dávno zabudnuté. Futbalista Hellasu Verona viac dozrel a spokornel.

„S trénerom Francescom Calzonom mám nadštandardný vzťah a vždy prijmem aj jeho kritiku, lebo viem, že mu na mne záleží. Nikdy som nemal problém s jeho vyjadreniami, aj tými negatívnymi. Vždy som sa ho snažil počúvať a som rád, že zmenil rétoriku. Dnes je spokojný s mojou sezónou a že sa spolu môžeme pripravovať na blížiace sa Euro 2024 v Nemecku,“ sršal spokojnosťou 21- ročný hráč.

Podmienky v rakúskom kempe, ktorý si Slováci rozložili v Bad Erlachu si pochvaľuje. Z neho si v stredu odskočili do Wieneru Neustadt na prípravný duel so San Marínom (4:0), pričom kemp sa chýli ku koncu. Tréner Francesco Calzona už v piatok oznámi záverečnú nomináciu na Euro, v sobotu v Bratislave je autogramiáda a v nedeľu generálka na šampionát v Trnave proti Walesu.

„Kemp plynie dobre, podmienky na prácu sú fajn. Máme všetko, čo potrebujeme. Zo začiatku sme sa sústredili na kondíciu, ale neskôr sme sa zamerali na taktické a herné cvičenia. Všetci sme spokojní s úrovňou tréningov. Je normálne, že po náročných sezónach každý trochu cíti únavu, ale dobre sa o nás realizačný tím stará a určite budeme ešte pripravení mesiac zabrať a zabojovať na Eure,“ nechal sa počuť talentovaný mladík.

1. duel na Eure v rámci základnej E- skupiny s Belgickom odohráme v pondelok 17. júna 2024 vo Frankfurte nad Mohanom.

„Teraz na tento zápas ešte nemyslím, pretože je pred nami ešte jeden prípravný zápas. Pozornosť upriamujeme týmto smerom, poctivej príprave , respektíve na našu prácu v tréningovom procese. Pilujeme taktiku, ktorou sa chceme na šampionáte prezentovať. Samozrejme, čím bude duel s Belgickom termínovo bližšie, tým viac bude v našich hlavách,“ zakončil slovenský reprezentačný krídelník Tomáš Suslov.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie