fbpx

Prehrešky sú minulosťou. S trénerom Calzonom mám nadštandardný vzťah, hovorí strelec Tomáš Suslov

Reklama
Na snímke vpravo Tomáš Suslov (Slovensko) strieľa druhý gól, prizerajú sa Michele Cevoli (druhý sprava) a vľavo Filippo Berardi (obaja San Maríno) počas prípravného futbalového zápasu Slovensko - San Maríno vo Wiener Neustadte v Rakúsku v stredu 5. júna 2024. Zdroj: FOTO TASR/Pavel Neubauer

Bude to pre neho prvý veľký šampionát. Euro 2024 si chce užiť a ukázať sa na ňom. Má veľký sen – nadviazať na nedávno skončenú klubovú sezónu, v ktorej sa mu náramne darilo. Krídelník Tomáš Suslov v nej za taliansky celok Hellas Verona odohral 32 zápasov v Serie A, v ktorých strelil 3 góly a pridal 5 asistencií. Herne a mentálne dospel, čo potvrdil aj v stredajšom prípravnom zápase proti San Marínu (4:0), v ktorom Slováci vyhrali 4:0 po góloch Riga, Suslova, Haraslína a Strelca.

Suslov hral v predposlednom prípravnom zápase pred Eurom výborne. Na pravom krídle hýril aktivitou a v 10. min. po prihrávke Strelca krížnou strelou zvýšil v meste Wiener Neustadt na priebežných 2:0.

„Niečo sme určite splnili, ale robili sme v zápase veľa chýb. Chceli sme niečo vytvoriť a občas sa to stáva. Vyhrali sme a hlavné je, že sme zdraví a pokračujeme v príprave na Euro. Nebol to jednoduchý zápas, dnes sa každý vie postaviť do bloku a brániť. Dali sme aspoň 4 góly a môžeme byť spokojní,“ hovoril bezprostredne po zápase.

Aj proti San Marínu demonštroval svoju vnútornú pohodu. S Hellasom sa zachránil v súťaži, pričom v posledných 2 zápasoch proti Salarnitane a Interu Miláno skóroval.

„V klube sme sa zachránili v Serie A, čo bol náš základný cieľ, takže sezónu môžem považovať za úspešnú. Vážim si, že hneď v 1. sezóne ma fanúšikovia zvolili v hlasovaní za najlepšieho hráča mužstva. Za podporu som vďačný. Vždy sa budem snažiť pre tím odovzdať maximum.

V predošlých 2 zápasoch sa darilo mne, aj celému tímu, takže nie je dôvod zakrývať spokojnosť. Teraz sa už sústredím len na to, aby som potvrdil dobrú formu v reprezentácii,“ hovoril na mediálnom termíne v Bad Erlachu pre potreby SFZ.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie