fbpx

Prezidentka odobrila príspevok pre rodičov v súvislosti s nedostatkom miest v MŠ

Reklama
Na snímke prezidentka SR Zuzana Èaputová poèas tlaèovej konferencie s lotyšským prezidentom Egilsom Levitsom v Prezidentskom paláci 28. marca 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer *** Local Caption *** Prezidentský palác TK
Zdroj foto: TASR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala novelu školského zákona, ktorá ráta so zavedením príspevku rodičom detí, ktoré z kapacitných dôvodov nedostali miesto vo verejnej materskej škole (MŠ). TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Cieľom novely školského zákona je kompenzovať rodičom, respektíve zákonným zástupcom detí, náklady spojené s nemožnosťou umiestnenia detí do verejnej materskej školy z kapacitných dôvodov. „Predkladaný zákon má motivovať štát na budovanie siete materských škôl, podporovať rodinu a pozitívne vplývať na výzvy spojené s demografickým vývojom na Slovensku,“ uviedli autori novely.

Kompenzácia nákladov by sa mala realizovať formou rodičovského príspevku. Právna úprava tiež definuje podmienky pre získanie príspevku. Nárok na jeho priznanie by mal vzniknúť zákonnému zástupcovi dieťaťa po preukázaní, že sa neúspešne pokúšal umiestniť dieťa do verejnej MŠ.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie