fbpx

Prezidentskú štandardu Pellegrini vymenil za vlastné logo. Dvojkríž nahradil iniciálami PP

Reklama
Pellegrini štandardu nahradil svojím vlastným logom z kampane k prezidentským voľbám. Zdroj: Reprofoto/Prezident.sk

Denník SME v nedeľu upozornil na to, že krátko po inaugurácii Petra Pellegriniho za prezidenta zmizla z portálu prezident.sk zákonom upravená prezidentská štandarda, ktorú nahradili logom z volebnej kampane Pellegriniho. V pondelok sa však na webe opäť zázračne objavila.

Pellegrini štandardu nahradil svojím vlastným logom z kampane k prezidentským voľbám. Zdroj: Reprofoto/Prezident.sk

Zákonom upravený symbol prezidenta používali na webovej stránke všetci doterajší slovenskí prezidenti. Štandarda sa vynímala vedľa mien Ivana Gašparoviča, Andreja Kisku aj Zuzany Čaputovej.

Štandarda nie je v zozname štátnych symbolov. Tá vychádza zo štátneho znaku, ktorý štátnym symbolom je. Je zobrazovaná ako červený kríž, z ktorého spodného okraja vyrastá modré trojvršie s bielym dvojitým krížom v proporciách štátneho znaku Slovenskej republiky. Bielo-modro-červený lem vychádza bielou farbou z horného rohu štandardy od žrde. Kresba znamenia je strieborná, strieborná linka lemuje červený štvorec aj celú štandardu.

Štandarda prezidenta Slovenskej republiky sa používa na označenie jeho trvalého alebo dočasného sídla. Môže sa použiť pri výkone funkcií prezidenta.

Priestor pre vlastné logo

Pellegrini na hlavnej stránke portálu prezident.sk nakrátko zamenila štandardu za svoje logo z kampane. Vedľa mena prezidenta si si mohol všimnúť dve štylizované písmená PP na červenom podklade s bielym, modrým a červeným pásom v pravom spodnom rohu. Stalo sa to vôbec prvýkrát, štandarda a meno prezidenta bola prvou informáciou, ktorú bolo možné vidieť na hlavnej stránke portálu.

Oficiálna webová stránka prezidenta je štátnym majetkom, financovaná z verejných zdrojov. Slúži na informovanie o aktivitách prezidenta a nie je súkromným priestorom Petra Pellegriniho.

Tlačový odbor reaguje, že logo PP plánujú používať aj naďalej „primárne v prípadoch digitálnej komunikácie, tak ako sme postupovali doteraz“. V Pellegriniho tíme pracujú s tým, že logo bolo vytvorené tak, aby „odrážalo národné prvky“. Pripravujú sa aj ďalšie zmeny webového portálu prezidenta.

„Súčasná webstránka nevyhovuje dnešným technologickým potrebám,“ tvrdia.

Prezidentskú štandardu však plánuje Pellegrini využivať „vo všetkých prípadoch oficiálnej komunikácie“.

 

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie