fbpx

Pri Japonsku havaroval chemický tanker, zahynulo najmenej sedem ľudí

Reklama
Na snímke juhokórejský tanker s chemikáliami, ktorý sa prevrátil pri pobreží na juhozápade Japonska v stredu 20. marca 2024. Zdroj: X/Asaf Givoli, FOTO TASR/AP

Pri nehode juhokórejského chemického tankera pri pobreží juhozápadného Japonska pri ostrove Mucure v prefektúre Jamaguči zahynulo najmenej sedem ľudí.

Dvaja ľudia z 11-člennej posádky sú stále nezvestní. Z deviatich nájdených členov posádky bolo sedem vyhlásených za mŕtvych, informovali agentúry AP a Reuters s odvolaním sa na japonskú pobrežnú stráž.

Tanker prevážajúci 980 ton kyseliny akrylovej, havaroval pri ostrove Mucure neďaleko mesta Šimonoseki po tom, ako sa dostal do problémov v rozbúrenom mori. Podľa japonskej vysielacej spoločnosti NHK bolo na palube tankera osem Indonézanov, dvaja Juhokórejčania a jeden Číňan.

Pobrežná stráž uviedla, že dostala tiesňové volanie od tankera, ktorý sa začal nakláňať, keď sa kvôli búrlivému počasiu uchýlil na ostrov Mucure. Ten leží juhozápadne od hlavného japonského ostrova Honšu, približne 1 000 km od Tokia. Keď záchranári dorazili na miesto, plavidlo už bolo úplne pod vodou. Nebol zistený žiadny únik chemikálií.

Podľa predchádzajúcich správ sa podarilo zachrániť osem členov posádky prevráteného tankera. Podľa nových informácií sa jedna osoba našla živá, sedem bolo mŕtvych. Pobrežná stráž pátra po dvoch nezvestných.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie