fbpx

VIDEO: Rusko hlási útok dronov na základňu strategických lietadiel v Engels

Reklama
Dnes v noci v Engels došlo k výbuchom. Zdroj: REPROFOTO X/ Tymur

Ruské úrady oznámili, že drony, ktoré podľa nich zaútočili na mesto Engels v Saratovskej oblasti, boli zostrelené. Nachádza sa tam základňa pre ruské strategické bombardéry, ktoré vypúšťajú rakety na Ukrajinu. Ukrajina v stredu večer tiež informovala o odrazení náletov na svojom území.

„Podľa predbežných informácií pád trosiek nespôsobil žiadne obete ani škody na infraštruktúre,“ uviedol gubernátor Saratovskej oblasti Roman Busargin na platforme Telegram. Ruské ministerstvo obrany medzitým podľa portálu Meduza oznámilo zničenie štyroch dronov nad Saratovskou oblasťou.

Podľa ruskojazyčnej webovej stránky BBC obyvatelia Engelsu na sociálnych sieťach informovali o zvukoch výbuchov v meste.

https://twitter.com/Timur_Tizza/status/1770406470518968480

Ukrajinská spravodajská webová stránka RBK-Ukrajina s odvolaním sa na svoje zdroje uvádza, že za útokom na Engelsa stála ukrajinská vojenská rozviedka HUR. Následky útoku sa v súčasnosti objasňujú, poznamenala webová stránka.

Kyjev sa k informáciám oficiálne nevyjadril. Letecká základňa Engels 2, na ktorej ruské letectvo umiestnilo strategické bombardéry, sa nachádza neďaleko mesta Engels. Terčom útokov bezpilotných lietadiel sa stala už koncom roka 2022, poznamenala BBC.

Okrem toho podľa agentúry Reuters ruské úrady informovali, že protivzdušná obrana zničila ukrajinské rakety a drony nad Belgorodskou, Kurskou a Voronežskou oblasťou, ktoré hraničia s Ukrajinou. Pri žiadnom z útokov neboli hlásené žiadne obete ani väčšie škody, uviedla agentúra.

V prípade Ukrajiny uviedla, že intenzívne ruské bombardovanie pohraničnej oblasti Sumy prinútilo úrady evakuovať civilistov z niektorých lokalít. „Od začiatku mesiaca zhodilo ruské letectvo na dediny Sumskej oblasti takmer 200 riadených bômb,“ uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý obvinil Rusko z útokov na civilnú infraštruktúru.

V uplynulom týždni bolo z ohrozených oblastí evakuovaných približne 200 ľudí, uviedli ukrajinskí miestni predstavitelia. V utorok gubernátor ruskej Belgorodskej oblasti Vjačeslav Gladkov oznámil plánovanú evakuáciu približne 9 000 detí z niektorých častí regiónu v dôsledku ukrajinského ostreľovania.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie