fbpx

Nové detaily o zrážke medzi skútrom a medveďom. Zasahoval aj vrtuľník, vodič utrpel ťažké zranenia (aktualizované)

Reklama
Na snímke vľavo ilustračné foto medveďa a vpravo skúter na mieste nehody, kde sa zrazil zo zvieraťom. Zdroj: FACEBOOK/Michal Kališ Photography, Polícia SR - Banskobystrický kraj

V nedeľu večer sa stala vážna dopravná nehoda pri obci Jarabá v okrese Brezno, pri ktorej sa zrazil skúter s medveďom. Zranili sa 2 osoby aj samotné zviera. Preto na miesto vyslali všetky záchranné zložky vrátane leteckých záchranárov, informuje o tom letecká záchranná služba na sociálnej sieti. Podľa najnovších informácií muž utrpel ťažké zranenia a na chvíľu stratil vedomie, píše polícia na sociálnej sieti.

Na sociálnej sieti polícia zverejnila nové informácie o brutálnej nehode, ktorá sa stala včera 7.7. po 18:00 hodine na ceste I/72 v katastrálnom území obce Jarabá v okrese Brezno. 53-ročnému motocyklistovi náhle vbehol do cesty medveď. Ten už zrážke nedokázal zabrániť.

V čase nehody sa na skútri viezli dve osoby – vodič a spolujazdkyňa. „Došlo k zrážke skútra s medveďom. Dve osoby sú v opatere príslušníkov Hasičského a záchranného zboru. Poskytli im predlekársku prvú pomoc,“ informovali z Operačného strediska HaZZ Banská Bystrica. Dodali, že medveď je neďaleko v lese, je zranený a snaží sa odísť. Na miesto prišiel aj Zásahový tím pre medveďa hnedého.

„Pri nehode utrpel ťažké zranenia a bol transportovaný leteckými záchranármi do nemocnice. Jeho spolujazdkyňa vyviazla len s ľahkými zraneniami a bola ošetrená na mieste,“ priblížila banskobystrická polícia na sociálnej sieti.

Zasahovali aj leteckí záchranári

Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník, ktorý do nemocnice previezol zraneného vodiča. “Leteckí záchranári si po pristátí na lúke prevzali 51-ročného motocyklistu od zasahujúcich pozemných záchranárov do svojej starostlivosti. Muž pri zrážke utrpel poranenie hlavy s krátkodobou stratou vedomia a ďalšie poranenia viacerých častí tela. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol pacient preložený na palubu a s tzv. polytraumou letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde si ho prevzali lekári traumatímu,” informovala Air – Transport Europe, letecká záchranná služba.

Spolujazdkyňu previezli do nemocnice sanitkou. Medveď po nehode ušiel do lesa, kde sa ho však podarilo nájsť Zásahovému tímu medveďa hnedého. „Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Škoda na motocykli bola odhadnutá na 600 eur. Zranené zviera po nehode ušlo do lesa, kde ho našiel a eliminoval Zásahový tím medveďa hnedého- juh,“ dodala polícia.

Cesta bola po nehode neprejazdná. “Na ceste I/72 za Jarabou smer Bystrá, na klesaní z Čertovice motorkár zrazil lesnú zver, na mieste bude pristávať vrtuľník. Mýto pod Ďumbierom – Jarabá je úplne neprejazdný. Pripravte sa na dlhé zdržanie a kolóny, najbližšia obchádzka cez Donovaly alebo Vernár,” upozornila vodičov Zelená vlna RTVS.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie